תכניות מיוחדות

אלה האחים שלי

אלה האחים שלי

להאזנה לפרויקט המלא לשנת תשע"ו לחצו כאן

 

עורכת שידורי יום הזיכרון: טלי ליפקין-שחק
עורכת המשדר: סמ"ר גאיה עופר
מפיק ראשי: רב"ט מירון ששון
הפקה מוסיקלית ועיבודים: עודד דוידוב
טכנאי הקלטה ומיקס: אסף סיטון ודני אור

להאזנה לכל השירים לחצו כאן

לחצו על התמונה לסיפורים המלאים שמאחורי השירים

 

חצות - שירו של מוטי בן יצחק ז"ל, שנפל במלחמת יום הכיפורים. הולחן ויבוצע ע"י עמית מקוב המשרתת כמדריכת לוחמים בחיל האיסוף הקרבי.

אוטובוס אחרון לקריית שמונה - שירו של מאיר שנוולד ז"ל שנפל במהלך שירותו הצבאי בפיגוע התפוצצות מכונית תופת בכפר דרום ב-1995. הולחן ויבוצע ע"י יונתן ביטון: זמר וקלידן בלהקה צבאית.

נער שב מן הצבא - שירו של יואב קנת ז"ל, שנפל במלחמת יום הכיפורים. הולחן ויבוצע ע"י בועז קראוזר: המשרת בלהקה צבאית.

תחי השפיות - שירו של סרן מתן אסא ז"ל שנפל בתאונת אימונים אווירית בשנת 2008. הולחן ויבוצע ע"י סגן אור, קצין ביחידה מובחרת.

אחרי החיים - שירו של יניב לוי ז"ל, שנפל בתאונת אימונים בחיל השריון בשנת 1989. הולחן ויבוצע ע"י עידן נתנאל: המשרת כקצין פרויקטים בחיל האוויר.

בנימין - שירה של הלוחמת בת-שבע אלטשולר ז"ל, שנפלה במלחמת העצמאות. הולחן ויבוצע ע"י רותם אברבך המשרתת כמדריכת נערים ונערות לפני גיוס (מד"נית) ביחידת מיט"ב.

שאלה - שירו של סגן בנימין (רבי) אלחנן (רבינוביץ') ז"ל, שנפל במלחמת העצמאות. הולחן ויבוצע ע"י אוהד ג'הסי: לוחם בגדוד גולני.

את, את, את - שירו של ראובן לבני (קראוס) ז"ל שנפל במלחמת ששת הימים. הולחן ויבוצע ע"י מיטל מורן המשרתת בשירות קבע כמפתחת הדרכה בחיל הלוגיסטיקה.

 "אלה האחים שלי" - המשדר המרכזי של גלי צה"ל ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, משודר זו השנה השנייה.

המיזם הייחודי של גלי צה"ל, מחבר בין כתבי יד שהותירו אחריהם חללי מערכות ישראל לבין חיילים המשרתים בצה"ל כיום, שילחינו ויבצעו אותם. גלצ ממשיכה במסורת ארוכת שנים של הלחנת שירי נופלים, כאשר בשנתיים האחרונות הושם דגש מיוחד על חיבור בין החיילים המשרתים כיום ובין הנופלים ומשפחותיהם. הרעיון בו חייל-מלחין-חייל ומבצע את שירו של הנופל, מבטא את הקשר הבין-דורי של הלוחמים ואת המחויבות של גלי צה"ל להביא את קולם האותנטי של החיילים ובכך להנציחם, החל ממלחמת העצמאות ועד המערכות האחרונות.

העבודה על הפרויקט בגלצ החלה בנובמבר האחרון כאשר כ-150 חיילים, קצינים ונגדים נענו לפניית התחנה וביקשו לקחת חלק במיזם הנצחת החללים. במקביל, נאספו שירים וכתבים רבים ממשפחות שכולות וחברים. ועדה מייעצת, בראשות טלי ליפקין-שחק, עורכת משדרי יום הזיכרון ויואב קוטנר, יורם רותם, אביעד רוזנבוים, עודד דוידוב ורותם בן חמו, בחנה את ההצעות ולבסוף בחרה שמונה חיילים מבצעים. על ההפקה המוזיקלית והעיבודים ניצח עודד דוידוב, והשירים הוקלטו באולפני גלי צה״ל ביפו, בשיתוף ובסיוע מוסיקלי של חיילי מדור הפקות בחיל החינוך והלהקות הצבאיות השותפים לעיבוד הלחנים. שמונה שירים ישראליים מרגשים ומקוריים יזכו גם להשמעת בכורה בטלוויזיה בערוץ 24 במשדר מיוחד.

 

תאריך תיאור להאזנה
22/04/15 אלה האחים שלי תשע"ה
22/04/15 אלה האחים שלי תשע"ה