תכניות מיוחדות

ערב אורי צבי גרינברג

ערב אורי צבי גרינברג

התוכנית "חיים של אחרים" בגלי צה"ל מציגה

ערב אורי צבי גרינברג ברידינג 3

ב30 באפריל 2013 בשעה 21:00 נערך מופע של התוכנית "חיים של אחרים" עם ערן סבאג בגלי צה"ל לכבודו של המשורר הנרדף, הנביא הזועם והמהפכן המתמיד- אורי צבי גרינברג.

 

 

ביום שלישי 30.4 עולתה התוכנית 'חיים של אחרים' לערב אחד על במה: המגיש, איש גלי צה"ל, ערן סבאג, הנחה וסיפר על דמותו המזדהרת של אחד הגיבורים העבריים המרתקים: המשורר אורי צבי גרינברג. הערב  מורכב ומלא, במומחים שהכילו במעט את המרובה, קטעי ארכיון ייחודיים ונדירים, מיטב אמנים שינגנו על הבמה- והכול התלכד לסיפורו של אצ"ג.

זהו המופע השלישי בסדרת המופעים שאנו עורכים המוקדשים לאנשי רוח גדולים. הראשון הוקדש לא.ד. גורדון והערב השני הוקדש לקומוניסט המהפכן לאון טרוצקי, המופעים היו מלאים עד אפס מקום.

אורי צבי גרינברג חי כלהבה בוערת וכתב כהר געש. כמי שהיה נביא לא רק בעיני עצמו, הדרתו על ידי ההגמוניה התרבותית רדפה אותו עד מותו ב-1981 והעמידה אותו תמיד בפינה, כמתבונן זועם העומד לבדו, אף שאיש לא התכחש לגאוניותה של שירתו.

משתתפי הערב הם: שמוליק קלדרון, מירון ח. איזקסון, אבי בללי, נעם רותם, אוי דוויז'ן, אריאל זילבר, ניסים קלדרון, אביב גדג' ואמיר זוסקוביץ'.

ערן סבאג: "בגיל 13 תליתי בחדרי את תמונתו של אורי צבי גרינברג. אולי כהתרסה כנגד ההערצה שהיתה בשכונת הולדתי בה היללו רק את ההגנה והפלמח. אני לא היה לי דבר נגדם אך עניינו אותי יותר אנשי הקצוות עליהם לא דיברו ואותם לא לימדו. הילך עלי קסם המשורר המשוגע שאמר שכל שורה בשיר צריכה להיות כמו ירייה, וכל שיר כמו כרוז הקורא לשנות את לבות האנשים. הוא היה זועם ומוכיח ובער כאש אומללה, וכתב עברית היורדת עד עמקי תהומות הנפש. הערב הזה יחשוף את דמותו המורכבת בעיני, ויותר מכל, יעלה במרכזו את המפגש המיוחד עם מאזיני הרדיו. דבר שפס מן העולם ומתחדש בכינוסים אלו. כשהרדיו פוגש את המציאות, ובמרכזו אורי צבי הגדול הבוער וצועק אף מקברו."

עורכת: ענבר מאור מפיקים: ניב עשת כהן ושאול מלמד