מגזין
  Bookmark and Share
close

"הרגתי 13 אנשים, עובד על ה-14": רצח בפייסבוק מסעיר את ארה"ב

רצח רוברט גודווין תועד ע"י הרוצח בסרטון בפייסבוק. לאחר מצוד בן יומיים הוא אותר והתפתח מרדף. מפקד המשטרה המקומית: "הכוחות הצליחו לעצור את המכונית ואז הוא הרג את עצמו"

יותם לחובסקי

במקרה מותו של רוברט גודווין בקליבלנד לא היה צריך לחכות למשפט כדי שהרוצח יבהיר את המניע למעשה, הוא צילם ושידר את הרצח באמצעות "הפייסבוק לייב". "תגיד ג'וי ליין", סטיב סטיבנס מבקש מגודווין, שלדברי קרוביו בסך הכול יצא לאסוף פחיות ברחוב ליד ביתו. גודווין חזר על שם חברתו לשעבר של סטיבנס. "היא הסיבה לכל מה שיקרה לך עכשיו", סטיבנס השיב וירה.

לסטיבנס זה לא הספיק – הוא חזר למכוניתו ושם התפנה להסביר לצופיו בסרטון נוסף מדוע ירה בגודווין. "הרגתי כבר 13 בני אדם", סטיבנס טען – מה שיתברר אחר כך כשקר. "אני עובד עכשיו על ה-14. כל הזמן ניסיתי להוכיח את עצמי. כל הזמן הייתי זה שצוחקים עליו".

אחרי מצוד לאומי בן יומיים שנפרס מטקסס עד מישיגן וכלל מאות שוטרים מי שמצאו את סטיבנס לבסוף היו דווקא עובדי סניף מקדונלדס בפנסילבניה. על פי הניו יורק טיימס, עובד זיהה את סטיבנס לאחר שהזמין ממנו ארוחה.

ויליאם טפר, מפקד במשטרה המקומית סיפר על המרדף שהתפתח: "כוחות משטרה הגיעו למקום, זיהו את הרכב ודלקו אחריו. אחרי כקילומטר וחצי הכוחות הצליחו לעצור את המכונית של סטיבנס ואז הוא הרג את עצמו בעזרת אקדח".

20/04/17 | 21:23