מגזין
  Bookmark and Share
close

אולם אחד ועשרות אפשרויות: יום סידורים לחיילים הבודדים

מבנק החייל ועד משרד הרישוי. מאות חיילים בודדים, אישים פוליטיים וארגונים נכחו ביום הסידורים המיוחד שאורגן כדי שהצעירים יוכלו לעבור את כל הבירוקרטיה הישראלית ביום אחד. האזינו לקולות

ניר שוויד

כ-1,500 חיילים בודדים, שעזבו את ביתם ברחבי העולם כדי לשרת בצה"ל, הגיעו ליום הסידורים של ארגון נפש בנפש המאפשר להם להתמודד עם סידורים שונים באופן מרוכז, לקבל ייעוץ ולחסוך להם זמן יקר. במקום חיכו לחיילים עמדות של משרד הפנים, משרד העלייה והקליטה, הוצאה לפועל ומשרד הרישוי שאפשר היה להמיר בה רישיון בין לאומי ולעבור מבחן נהיגה, ביום אחד.

כדי לפגוש את החיילים הגיעו גם אישים מהמערכת הפוליטית ביניהם  שר הפנים אריה דרעי, שהתחייב לפטור חיילים בודדים מאגרה בהוצאת תעודת זהות, שרת העלייה והקליטה סופה לנדוור, שסיפרה על אפליקציה חדשה שדרכה יונגש המידע לחיילים ושר האוצר משה כחלון שהסביר: "היום הזה הוא יום שמאפשר להם להסדיר את כל העניינים שלהם, אנחנו לא יודעים כמה קשה הבירוקרטיה בארץ, ונפש בנפש מסדיר את זה עבורם".

הבירוקרטיה בארץ בהחלט מסובכת, לכן יום הסידורים המרוכז כל כ חשוב לחיילים הבודדים. רבים מהם גילו לראשונה על זכויות שלא מימשו כמו קצבה חודשית בת 540 שקלים ממשרד העלייה והקליטה.

16/02/17 | 18:12