מגזין
  Bookmark and Share
close

כשהבובה הפכה לבוב: "אמריקן גירל" מציגים את בובת בן

אחרי שהמעריצים ביקשו שוב ושוב, בחברת "אמריקן גירל" נענו לדרישה והוציאו את בובת הבן -"לוגן אברט". בחברה מספרים כי החידוש נועד לפנות גם לבנים בתקווה שיימצאו דמויות להזדהות איתן

שירה אל עמי

בעוד שהשוויון המגדרי הולך ומחלחל כמעט לכל תחומי החיים בעולם המודרני, בעולם יצרני הבובות מתרגלים לרעיון לאט לאט. זה התחיל מ-"קן", בן זוגה של ברבי, שיצא בשנות ה-60 ובהמשך גם בובות הבראץ הציעו מגוון דמויות של בנים. עכשיו הגיעה תורה של חברת "אמריקן גירל", המייצרת בובות כבר יותר מ-30 שנה, שמייצרת את בובת הבן הראשונה שלה.

הבובות של אמריקן גירל נמכרות מאז 1986, כולן בגודל אחיד של 46 סנטימטרים ובעלות תווי פנים דומים. שלא כמו רוב יצרני הבובות, "אמריקן גירל" לא משאירה הרבה מקום לדמיון - כל הבובות מגיעות עם שם מלא, סיפור חיים ולעתים אפילו קשר משפחתי או חברי עם הבובות האחרות. לפני יומיים פרסמה החברה סרטון בו מציגים את סדרת הדמויות החדשה ל-2017. שם, לצד חמש בנות חדשות, הוצגה לראשונה גם בובת בן.

"אחת השאלות המובילות שקיבלנו במשך כל 30 השנים בהם 'אמריקן גירל' פועלת היא מתי תייצרו דמויות של בנים", נאמר בסרטון. מיד לאחר מכן הוצגה הבובה החדשה שתצא לשוק - בובת בן בשם "לוגן אברט" - מתופף, חבר בלהקת פופ ובעל בלורית בצבע דבש. החידוש, לטענת החברה, נועד בעיקר כדי לפנות גם לקהל יעד של בנים המחפשים דמויות להזדהות איתן.

אמנם עבר הרבה זמן עד שהחברה ייצרה את הדמות החדשה, היו מעריצות שלא חיכו בחיבוק ידיים ויצרו את הבובות בעצמן. ביוטיוב אפשר למצוא עשרות סרטונים מהשנים האחרונות המסבירים כיצד אפשר להפוך בובת "אמריקן גירל" - לבן. סרטונים אלו הופכים לפחות נחוצים כי הבובה של "לוגאן אברט" כבר זמינה לקנייה באתרי האינטרנט ובחנויות החברה. כעת רק נותר לראות אם הביקוש העצום והציפייה הגדולה, אכן יבואו לידי ביטוי גם במכירות.

16/02/17 | 13:55