מגזין
  Bookmark and Share
close

אילנה דיין: "אובמה עסוק להטביע חותמו"

מגישת התוכנית "עובדה", אילנה דיין, ראיינה את הנשיא היוצא ברק אובמה וסיפרה בגלצ: "הוא רוצה לנתק מגע ביום שאחרי, אבל יודע שלא יוכל. מיליוני אמריקאים צריכים שישמש להם קול"

מערכת גלצ

רגע לפני שהנשיא ברק אובמה עוזב את הבית הלבן, אילנה דיין ראיינה אותו ב"עובדה". היום (שלישי) היא שוחחה עם ניב ריסקין וסיפרה כי "הוא עסוק להטביע איזה שהוא חותם, לוודא שאנשים ידעו מה הוא עשה ומה המורשת שהשאיר אחריו".

"אחת היועצות הקרובות שלו נכנסה להגיד שלום ואמרה שהוא עצמו מאוד רוצה לנתק מגע ביום שאחרי", אמרה דיין. "הוא נורא רוצה אבל יודע שלא יוכל. הוא יודע שמיליוני אמריקאים נושאים אליו עיניים וצריכים שישמש להם קול, הוא יצטרך להמשיך להיות נוכח".

לדבריה, תזמון הראיון כעת, מעט לפני סיום תפקידו, נבע מהמסר שהוא רוצה להעביר לישראלים. "זה הניסיון שלו להגיד לנו הישראלים 'אני אמשיך להגיד את מה שאני חושב שטוב לכם וטוב לנו. אני רוצה שתדעו כמה המורשת שלי כאפרו-אמריקאי שגדל באמריקה שלא כיבדה את הזכויות של אנשים כמוני, כמה זה מחבר אותי לערכים שבשמם אני מדבר'", הסבירה. "אובמה מנסה לומר 'או שתהיו מדינה דמוקרטית, או שתהיו מדינה יהודית. לא תוכלו להיות שניהם'".

10/01/17 | 10:26