מגזין
  Bookmark and Share
close

טיול לסופשבוע עם אמנון גופר: עין ירדה

אביר הצפון לוקח אותנו לטיול שמתאים למזג האוויר הלוהט - עין ירדה. פינת חמד עם מים צוננים מסתתרת בין האקליפטוסים. האזינו


 


עשר דקות הליכה אל אפיק נחל מחניים. זה ההבדל בין חומו של עמק החולה ומימיו הצוננים של הנחל. זוהי פינת חמד המסתתרת בין האקליפטוסים במקום בו נובעים מימיו של עין ירדה.

את הביקור במקום אפשר להתחיל בתצפית נוף מחורבת ירדה הסמוכה, שהיתה בית חווה מבוצר על גבעה רמה, ובעליה העשירים נטשו אותה במאה ה-19. האחוזה נשארה שלמה, ואפילו בור המים שבמרכזה עדיין מתפקד.

לאחר שחוצים את חצר האחוזה ויוצאים מצידה השני ניתן לראות מניפת נוף מדהימה: שיפולי רמת הגולן, החולה על שדותיה הירוקים והחרמון בצפון הרחוק. לאחר שמסיימים את התצפית, אפשר לחזור 200 מטר מזרחה אל דרך עפר היורדת בין מטעים אל חורשת אקליפטוסים שבתוכה זורמים מימיו של עין ירדה. זו פינה שלווה, שבה אפשר לבלות שעה ארוכה בצד פלג מים זורם ובצל עצי האקליפטוס.

ניתן לצעוד על פי השילוט כ-100 מטרים במעלה הנחל לפינת עמרי, המוקדשת לזכרו של עמרי להד, מטייל ישראלי צעיר שמצא את מותו במהלך טיול בקולומביה בשנת 2009. ליד הגשרון החוצה את הנחל תמצאו ספסל המשקיף על המים ואבן הנצחה.

איך מגיעים: נוסעים בכביש 91 מצומת מחניים לרמת הגולן. ארבעה ק"מ ממזרח לצומת מחניים שלט כתום המכוון שמאלה לדרך אספלט משובשת אך נוחה וכל השאר בידיים, או ברגליים שלכם.

04/08/16 | 15:37