מגזין
  Bookmark and Share
close

טיול לסופשבוע עם אמנון גופר: טיול לעין יורקת

אמנון גופר, אביר הצפון, עם טיול לוואדי קטן המתנקז אל נחל פקיעין. מתוך הסלע הלבן, שבתוך החורש, נובע מעיין קטן ועץ תות ענק נמצא בחזיתו. האזינו


במעלה בקעת פקיעין, בדרך אל הכפר בית ג'אן, מסתתר וואדי קטן המתנקז אל נחל פקיעין. שם בתוך החורש, מתוך הסלע הלבן, נובע טיפין-טיפין מעיין שכבה קטן ועץ תות ענק בחזיתו. כבר בתחילת הירידה יפתחו אל מולנו נופי הבקעה והרכסים העוטפים אותה באהבה.

החורש הגלילי יסגור עלינו ולאט-לאט נבלע בין עצי האלון והאלה כשעצי קטלב סמוקי גזע צובעים את החורש אדום. סופו של השביל ברחבה גדולה שבחזיתה עץ התות ומקיר המצוק מטפטפים לאיטם מימי עין יורקת. רועים חרצו בסלע נתיב המוליך את המים אל רהט טבעי וממנו מרווה הצאן את צימאונו. המים מטפטפים בזרזיף דק מהקיר, נופי בקעת פקיעין פרוסים מתחת וכל שצריך לעשות זה רק להתאהב.

סיפורי אהבה רבים נרקמו סביב המקום ואת כולם בלע בשתיקה החורש. אחד מהם הוא סיפורה של סאלימה איברהים רועת צאן, שיוסוף נימר אהב עד כלות. לכן הוא קנה כמעט את כל חלקות האדמה המובילות אל המעיין, ולו רק בכדי שיוכל להתבונן בה בחולפה על פניו עם העדר בימי הקיץ החמים.

 איך מגיעים:
הדרך היפה והמורכבת: נוסעים על כביש 864 בין פקיעין לראמה, נכנסים בדרך הפונה לבית ג'אן, סופרים 10 עמודי חשמל ופונים בעשירי שמאלה לדרך עפר. בסוף השביל (על יד השער), מחנים את הרכב בלי להפריע ל"תנועה", חוצים את השער רגלית ואחרי 200 מטר תמצאו גל אבנים המסמן ירידה שמאלה אל הסבך. תתמסרו לשביל המתפתל ותוך חמש דקות תגיעו.

הדרך הקצרה: ניתן להגיע גם מהעיקול החד בק"מ ה-7 בכביש 864, מרחק ק"מ מהבית האחרון בפקיעין לכיוון בית ג'אן. מכאן יוצא שביל אדום - ויאללה לטפס 350 מטר.
 
כמה הולכים ברגל: כ-600 מטר (בדרך היפה).
כמה לוקח על השעון: 15 דקות.
עונה ממומלצת: קיץ ואביב .
גישה לנכים: אין.
עלות: לא תשלום.

14/07/16 | 16:26