מגזין
  Bookmark and Share
close

טיול לסופשבוע עם אמנון גופר: עין ציפורי ועמק החסות

אמנון גופר בטיול לעין ציפורי ועמק החסות הסמוכים לכביש 79 העולה לנצרת - בואו להתרשם מהמקום שבו ישבה הסנהדרן ההיסטורים, ולהנות מגידולי הירקות שסביב לעמק


ציפורי נודעת בעולם היהודי כמקום שבתו של הסנהדרין (כנסת ישראל) והמקום בו נחתמה המשנה על ידי רבן גמליאל. עין ציפורי הוא גם המקום ממנו יצאו הצלבנים למערכה הגדולה נגד צבאו של סאלח א-דין אל איובי המוסלמי.

מעיין עין ציפורי נובע ממש צמוד לכביש 79 המוליך ממחלף המוביל לנצרת. הוא חלק מקבוצת מעיינות אך היחידי שעדיין נותן חסד לרוחצים בו. המעיין נובע מתוך מבנה אבן פתוח ותעלת מים מוליכה את מימיו מערבה.


הטיול שלנו יתחיל בטבילה במעיין ולאחריו נצא לעמק החסות שבאפיק נחל ציפורי לשיח ידידותי בשומרות התוססות, הלא הן סוכות הגפן של הפאלאחים המעבדים אדמתם על אפיק הנחל ומציעים מרכולתם לכל מבקר.

נמשיך לעמק החסות נמצא בדרומו של הכביש, וזכה לשמו בזכות שדות הפאלאחים החובקים את נחל ציפורי מכל עבריו גידולי הירקות העונתיים והעובדה שמקבלים את המבקרים אצלם במאור פנים לשיח קטן על החיים ומה שאחריהם או לפניהם. וכך בין עגבניה עסיסית, או קפה מהטרמוס תוכלו להנות מהרוגע שנחל ציפורי זורע ליושבים על גדותיו.

 

16/06/16 | 14:22