מגזין
  Bookmark and Share
close

האדם שלא אכל ולא שתה במשך 8 ימים

ריי מאור לא אוכל כדרך חיים והוא מאמין כי אנרגיית הצ'י ממלאת את מקומו של האוכל. לאחרונה, הוא גם לא שתה במשך שמונה ימים כחלק מניסוי טלוויזיוני

מתוך שידורי גלי צה"ל

שמונה ימים בלי אוכל ובלי מים. כל רופא יגיד שאין כל סיכוי לאדם לשרוד בתנאים כאלה. גם אם הוא בכל זאת יחיה, אחרי שמונה ימים מצבו הגופני יהיה רע מאד, סכנת מוות ממש. לעומת זאת, ריי מאור, לא רק שהוא שרד שמונה ימים, אלא גם בלי לשתות. כל המדדים הרפואיים שלו נורמלים לחלוטין, בניגוד לכל מה שהרפואה קובעת. ריי לא אוכל דבר כבר עשרה חודשים, מחודש ינואר השנה. הוא רק שותה.

כמוהו, יש עשרות אלפים ברחבי העולם. תופעה זו ש"עושה עלייה" וצצה גם בישראל, נקראת "פראנה" - חיים ללא מזון, חיים בזכות אנרגיה. "היום שתיתי כוס שוקו. עד שאלך לישון היום אשתה משקאות מימיים כמו מים ותה, אבל אם ארצה משקה סמיך אכין לעצמי שייק פירות או שאשתה מרק", סיפר ריי מאור בראיון לתכניתנו "עושים צהריים" עם יעל דן, "הדבר החשוב הוא שלא יהיה משהו מוצק שאצטרך ללעוס אותו. אלה חוקי המשחק שלי".

"לפעמים אני מחליט לאכול פעם בשבוע או פעם בשבועיים. בעבר היו לי כמה מעידות. לפני כמה חודשים אכלתי עוגת שוקולד, ביום ההולדת שלי לפני חצי שנה אכלתי מעט חומוס", התוודה מאור. הוא סיפר כי לאחרונה החליט גם לא לשתות מים: "במשך שמונה ימים חייתי ללא מים, הייתי תחת השגחה רפואית ותחת מצלמות כדי להוכיח שלא שתיתי". סוד הקסם, לפחות לפי דבריו של מאור, הוא אנרגיה. "אני ממלא את עצמי בצ'י, מה שצריך זה להאמין מלאה שהצ'י יכול להחליף את המזון".

סיפורו של ריי ישודר הערב ב"פנים אמיתיות" בערוץ 10 בשעה 21:00

20/10/13 | 15:03