מגזין
  Bookmark and Share
close

גלגלי עזר: נערים בעלי מוגבלויות עזרו לסחוב שקיות בשוק

20 נערים בגילאי התיכון החליטו להעביר את ערב יום חמישי במקום בבילויים בסיוע לקונים בשוק מחנה יהודה בירושלים לסחוב את סלי הקניות שלהם. אלא שבשוק לא ראו מחזה כזה מעולם - מדובר בנערים פגועים המתניידים באמצעות כסאות גלגלים

יותם ברגר

כ-20 נערים בעלי מוגבלויות בגילאי תיכון, שמתניידים באמצעות כסא גלגלים, הגיעו אתמול (ה') למרכז שוק מחנה יהודה בירושלים בירושלים כדי לעזור לקונים לסחוב את סלי הקניות הכבדים שלהם, כפי שמספרים המתנדבים נועם אוטולנגי ודרור חמדי. "אנחנו אנשים אם הם צריכים עזרה ואם הם אומרים כן אנחנו עוזרים בשמחה", אמר נועם, "יש לנו לב גדול". דרור הוסיף כי "זה פרויקט מאוד מעניין שעוזר לחברה".

היוזמה, שנקראת "גלגלי עזר", היא פרי שיתוף הפעולה בין "בית הגלגלים", עמותה המעניקה סיוע לבעלי מוגבלויות, ומיזם "גברת עם סלים", במסגרתו מתנדבים נערים בשוק על מנת לסייע לאזרחים לסחוב את השקיות שלהם. את שיתוף הפעולה יזם אלעד אדלר, סטודנט מבצלאל, במסגרת משימת סיכום הלימודים. "כשאני התחלתי את הפרויקט ניסיתי אותו קודם כל על עצמי", אמר אלעד, "אני לא נכה, אבל התיישבתי בכסא גלגלים והצעתי את העזרה שלי".

רוב מי שנתקל במתנדבים, שמח לקבל את העזרה. "היה לי אביטח קצת כבד", אמר קונה בשוק, "שמחתי על העזרה שלהם ושמחתי על זה שהם שמחים לעזור". קונה אחרת אמרה כי ממש כיף לראות זאת. גם מי שנרתעו מהסיוע של הילדים בכסאות הגלגלים, לא הצליח להרוס את האווירה החיובית, הסבירה המתנדבת עדן. "יש כל מני תגובות - פחות שמחות ויותר משחות. זה נותן הרגשה טובה כשעוזרים למישהו", הסבירה עדן.

הרוכלים בשוק התלהבו מהיוזמה, ויושב ראש איגוד הסוחרים של השוק, שמעון דרויש, אפילו מקווה שהיוזמה תתרחב. "אני רוצה לפתח את זה למשהו של שילוב ילדים מוגבלים בעבודה בשוק", אמר דרויש, "העיקר לתת להם את ההרגשה שהם לא מסכנים ויכולים לעשות הרבה דברים". אחרי שעה וחצי של סיוע התפזרו המתנדבים, אבל הבטיחו - נחזור לכאן גם בשבוע הבא.

27/06/13 | 23:52