מגזין
  Bookmark and Share
close

האזינו: אלה הקטעים הבולטים של השבוע

האוניברסיטה העברית מבטלת את שירת התקווה, מירי רגב שמה את ירושלים על ראש שמלתה, השר לשעבר דוד לוי נזכר ב"מהפך" אחרי 40 שנה; אלה הקטעים שעשו את השבוע בגלצ

מערכת גלצ

בלעדי בגלצ: השבוע פרסמה כתבת החינוך מיכל צ'ין כי בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית בירושלים החליטו לבטל את שירת התקווה בטקס חלוקת התעודות שיתקיים הערב, כדי לא לפגוע ברגשות סטודנטים ערבים. סגן השר אלי בן דהן הגיב לפרסום בגלצ וטען כי על שר החינוך נפתלי בנט להתערב ולשנות את החוק: "בושה וחרפה". האזינו:

דבר נוסף שגרר תגובות חזקות - לטובה ולרעה - הייתה השמלה הייחודית של שרת התרבות, מירי רגב, בפסטיבל הקולנוע בקאן. מעצב "שמלת ירושלים של זהב", אביעד אריק הרמן, גילה אצל "דקלסגל" בגלצ: "השרה שילמה דמי שכירות של 3,000 שקלים מכספה האישי. העלות האמיתית שלה שמורה במערכת", והוסיף כי "הרעיון והיוזמה הם של השרה מירי רגב בעצמה":

לרגל 40 שנים מאז "המהפך" שהוביל לעליית הליכוד לשלטון, דוד לוי, שהיה שר בממשלת המהפך, שוחח עם אראל סג"ל ורועי עידן לציון התאריך, ורמז כי כמו שלטון מפא"י, "כל שלטון שנמשך זמן רב, מתרחק מכור מחצבתו וכשהאופוזיציה חלשה, אין חשבון נפש שנחוץ בדמוקרטיה":

אפרופו פסטיבל קאן: מבקר הסרטים של וואלה, אבנר שביט, עדכן את דודו ארז והדר לוי בכל מה שלוהט בעולם הקולנוע, חוץ מהשמלה של מירי רגב. הדר תהתה מתי יקרינו את ה"סטוריז" של דודו באינסטגרם, ושביט הודה שדווקא ב"סטוריז" הוא לא צופה - כי אי אפשר לעשות לזה לייקים:

כחלק מסיבוב הופעות הפרידה שלהם, הופיעה להקת אירוסמית' האגדית בפארק הירקון. גם אתם עדיין מתאוששים מההופעה? עידו פורת פגש חלק מהמעריצים שהגיעו אתמול לפארק הירקון, ודיבר איתם על הציפיות שלפני ההופעה וגם על התחושות המחשמלות שאחריה. צפו, אולי תמצאו את עצמכם בין כל האנשים:

19/05/17 | 13:36