כתבות ספורט
  Bookmark and Share
close

פיצוצים סמוך לאוטובוס קבוצת דורטמונד: "נראה כאילו רגילים לזה"

שלושה פיצוצים התרחשו סמוך לאוטובוס של חברי קבוצת דורטמונד ובלם הקבוצה נפצע. דובר הקבוצה: "השחקנים בהלם". יובל, שהיה באצטדיון, תיאר: "אנשים נהרו החוצה"

קרן בן מרדכי

אתמול אמור להיות עוד ערב גדול של ליגת האלופות: דורטמונד מול מונאקו. קרב ראשון בדרך להבטחת הכרטיס לחצי הגמר הנחשק של המפעל היוקרתי. אבל שלושה פיצוצים קטעו את ההכנות למשחק, עוד בטרם יצא לדרך.

זמן קצר לאחר שהאוטובוס של דורטמונד יצא מהמלון לכיוון האצטדיון התרחשה המתקפה סמוך אליו. במסיבת עיתונאים שערכה המשטרה המקומית הלילה נאמר שהרקע עדיין לא ברור אך ללא ספק אוטובוס הקבוצה היה המטרה. חוקרים שהגיעו לזירה מצאו פתק שאם הוא אכן אותנטי הוא עשוי להיחשב כלקיחת אחריות.

בעקבות הפיצוצים חלונות האוטובוס נופצו ומארק בארטרה, בלם הקבוצה נפצע, נפצע ופונה לבית החולים, שם חומרת הפציעה התבררה. דובר הקבוצה סיפר: "בארטרה נותח הלילה לאחר ששבר עצם בידו הימנית וחלקיקים רבים חדרו אליה. השחקנים עדיין בהלם וחושבים עליו. כולנו מקווים שיחזור במהרה".

הדקות שלאחר הפיצוצים לוו בבלבול רב, אך זמן קצר אחר כך הוחלט כי המשחק ידחה ויערך הערב ברבע לשמונה שעון ישראל. כשעוד סימני שאלה מרחפים מעל ההתרחשויות אמש בגרמניה ותחת אבטחה כבדה עיניים רבות יצפו בנעשה באצטדיון הערב ובסביבתו בציפייה ששריקת הפתיחה הפעם תשמע כמתוכנן.

יובל שמואלביץ, שהיה אתמול באצטדיון של דורטמונד שוחח עם אפי טריגר וסיפר על שהתרחש באיצטדיון בזמן הפיצוצים. "אנשים לא ידעו מה קורה, בסופו של יום אמרו עשר דקות ואז יצאה הודעה", הוא סיפר. "ראינו אנשים נוהרים החוצה, הכל היה מאוד מסודר ולא היה שם בלבול. כמעט היה נראה כאילו רגילים לזה".

12/04/17 | 07:02