כתבות ספורט
  Bookmark and Share
close

כרטיס אדום: "ההימורים חוגגים בליגה הלאומית"

השופטים מבטיחים לפתוח בשביתה לאחר שהסתדרות הליגה השנייה הכריזה על סכסוך עבודה. יו"ר הוועד האשים בגלצ את ההתאחדות בראשות עופר עיני: "אי אפשר להתפרנס מהמקצוע הזה"

מערכת גלצ

ועד שופטי הכדורגל בישראל מאיים להשבית את המשחקים על רקע דרישתם מההתאחדות לעלות את שכרם ולקיים את תנאי הפרישה שהובטחו לטענתם. יושב ראש ועד שופטי הכדורגל בישראל, חי גוזלן, תאר היום (חמישי) בראיון לעמית סגל וירון דקל, את מצבם של השופטים בליגה הלאומית, שלא מצליחים להתפרנס ולכן "מדרדרים להימורים".

לדבריו, "אי אפשר להתפרנס מהמקצוע הזה בארץ, איגוד השופטים בישראל הוא לא מקצועי כמו במדינות אחרות בעולם". גוזלן הפציר בהתאחדות: "תחזירו לנו את כספי הפנסיה שמגיעים לנו אם למעסיק יש התחייבות לשלם אז שהוא ישלם. למה לוקחים את זה ממני?" לטענתו, הסכסוך נובע גם מהפער שנוצר בין שופטי ליגת העל לבין אלו בליגה הלאומית. יושב הראש סיפר כי משכורת של שופט בליגת העל עומדת על עשרת אלפים שקלים, ואילו שופטים בליגה הלאומית מרוויחים בין 85 ל-180 שקלים למשחק.

יושב ראש ועד השופטים איים, "נשבית את כל המשחקים". הוא סיפר שהשופטים מנסים לדבר, אך אין הכרה בהם. כמו כן, גוזלן הפנה אצבע מאשימה כלפי יושב ראש ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני. "ענף הכדורגל הוא  החשוב במדינה, הוא מכניס מליונים לאיגוד הכדורגל, מקווה שעופר עיני יתעורר".

30/03/17 | 13:22