כתבות ספורט
  Bookmark and Share
close

אין יורשת לשחר פאר: "יש לנו בור עמוק"

הטניסאית הודיעה על פרישתה אחרי למעלה משני עשורים במקצוע. מאמן הטניס שלמה צורף: "ניצחה בזכות הראש. ברגע שהבטרייה מתרוקנת, היא איבדה את חדוות המשחק"

מערכת גלצ

אחרי 23 שנים בעולם הטניס, בשיאן דורגה במקום ה-11 בעולם, שחר פאר הודיעה אמש (שלישי) על פרישה וכתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "איבדתי את התשוקה למשחק הטניס".

שלמה צורף, פרשן ומאמן טניס, שוחח בגלצ עם אפי טריגר. לדבריו, הפרישה של שחר פאר בת ה-29 הייתה מוקדמת מדי. "שחקניות לוקחות גראנד סלאמים כבר בגיל 35. אני מאוד מקווה ששחר עכשיו תתרום ותקדם שחקניות צעירות. היא הייתה דוגמה ומופת, והיא יכולה לתת להן מוטיבציה והשראה".

צורף ציין שהוא מתקשה לראות כיצד מישהי תתפוס את מקומה של פאר. "יש לנו פה בור עמוק מאוד", הסביר ואמר שבשנים הקרובות הוא לא רואה מצב בו מישהי מגיעה למעמדה. "צריך לגדל דור צעיר של שחקניות צעירות שילכו בעקבותיה ויעשו מה שהיא עשתה, עם כל המחויבות והנחישות ונקווה שבעזרתה נצליח להביא שחקניות שיכנסו למאיה הראשונה בעולם".

"זה בטרייה בראש שנגמרת", המשיך צורף. "שחר פאר הייתה ווינרית, הייתה מנצחת משחקים בזכות הראש. ברגע שהבטרייה מתרוקנת, ואתה רואה שאתה מתחיל להפסיד משחקים, ואתה לא יכול להביא את הכוחות המנטליים למגרש, ועוד הפסד ועוד הפסד. היא מאבדת את חדוות המשחק, זו אחת הסיבות העיקריות לפי דעתי שגרמו לפרישה שלה".

01/03/17 | 06:47