תרבות ופנאי
  Bookmark and Share
close

תרבחו ותסעדו: "אוי ואבוי למי שידבר פוליטיקה בבית שלי"

מימונה, שהפכה בשנים האחרונות לחג הפוליטיקאים, ידועה כמקום בו מתחככים ח"כים ושרים עם קהל המצביעים וגומעים מופלטות. המארחים הוותיקים שוחחו על כך בגלצ

מערכת גלצ

חג המימונה של העדה המרוקאית, הפך מחג של מתוקים ספוגי שמן לחג של פוליטיקאים (ספוגי שמן). בגלצ, עידן קוולר שוחח הערב (שני) עם פיני סבח, שמארח את הנשיא רובי ריבלין, וסיפר: "אנחנו כבר מתורגלים. זו השנה ה-33. הנשיא, מאז שהוא נבחר הוא מתארח בביתנו. גם לפני כן, כשהוא היה שר, כשהוא היה יושב ראש הכנסת. הכבוד הוא כולו שלנו שהוא מתארח בביתנו. יש לנו אוהל גדול שבו אנחנו עורכים את המימונה, בכניסה לבית. וכל מי שבא, ברוך הבא".

ריצ'רד פרס, חבר מפלגת העבודה שמארח בביתו פוליטיקאים במימונה כבר שנים רבות, התנער מהמוניטין של החג: "זה לא חג של פוליטיקאים, אלא אצל זה חג של אבא שלי, אליהו, שעשה את זה במשך שנים מאז שעלה ארצה ממרוקו. בשבילו, הבית הפתוח, האירוח כל היום וכל הלילה - כל אורח שהיה בא הוא קידם בשמחה ובחיוך".

"פוליטיקאים זה לא גנאי, הם מנהיגים את המדינה הזאת בסופו של דבר", טען פרס, "אבל הם מעט מאוד לעומת כל האורחים הרבים שבאים. אין פה סימן אחד לפוליטיקה ואוי ואבוי אם מישהו ידבר פוליטיקה בבית שלי ביום הזה. אין דבר כזה".

17/04/17 | 21:46