תרבות ופנאי
  Bookmark and Share
close

אימרי, דבר עברית: גלצ מחזירים את העברית לאירוויזיון

ענבל גזית וחן ליברמן פתחו בקמפיין "DELETE לאנגלית" כדי לשכנע את נציג ישראל לאירוויזיון, אימרי זיו, לשיר בשפת הקודש; גם הזמרים אבי טולדנו ויזהר כהן תומכים במטרה החשובה

מערכת גלצ

DELETE לאנגלית: מגזין התרבות של גלצ, בהגשת ענבל גזית וחן ליברמן, מתגייס לשכנע את הנציג שלנו לאירוויזוין 2017, אימרי זיו, לשיר בתחרות שתיערך בחודש מאי בקייב בשפה העברית.

יזהר כהן ואבי טולדנו, שבעבר ייצגו את ישראל בתחרות השירה האירופאית, קראו לזיו, שזכה בעונה האחרונה של תכנית הריאליטי "הכוכב הבא לאירוויזיון", לחדש ימינו כקדם ולחזור לשיר בעברית.

"אל תחשוש לשיר בעברית. עברית זו שפה יפהפייה ונשמעת אקזוטית", אמר הזמר אבי טולדנו. "'חי חי חי' ו'הורה' ו'א-ב-ני-בי או-בו-ה-בב' וכל השירים האלה זכו במקום ראשון ושני".

הזמר יזהר כהן, שזכה בתחרות כששר את השיר "אבניבי" ב-1978, דירבן אף הוא את אימרי לשיר בעברית: "זה מעמיד אתגר קשה יותר לשיר למיליוני אנשים בשפה שהם לא מבינים ולהצליח - אבל עובדה שזה התאפשר".

זיו צחק כששמע את הזמרים הוותיקים, והגיב: "דברים קצת השתנו ממה שהיה לפני 20 ו-40 שנה. אם ייבחר איזה שיר טוב ותהיה אופציה רק בעברית, אז כמובן שנלך על זה".

17/02/17 | 11:53