תרבות ופנאי
  Bookmark and Share
close

הראיון האחרון של יצחק לבני לגלי צה"ל

יצחק לבני הלך לעולמו. האזינו לשיחתו עם ג'קי חוגי ואהוד גרף על רדיו, תקשורת וגלצ: "כשגלי צה"ל הוקמה לא חשבו שתשדר את מה שהיא משדרת היום. זוהי דוגמה מובהקת של דמוקרטיה"

מערכת גלצ

יצחק לבני, ששימש כמפקד גלי צה"ל, עורך עיתון "במחנה" וכמנכ"ל רשות השידור, הלך היום (ראשון) לעולמו. בראיון עם ג'קי חוגי ואהוד גרף שהוקלט לכבוד תכנית תיעודית על ההיסטוריה של הרדיו בישראל תיאר לבני את אחד הרגעים המשמעותיים שבו עיצב את שידורי התחנה.

לדבריו, "הדבר אולי הכי מרגש היה הרגע שבו הגיע הזמן לנתק, היה אולפן משותף של קול ישראל וגלי צה"ל, ששידרנו יחדיו ביום הכיפורים. ואחרי המלחמה המשכנו לשדר יחד ארבעה יומנים. כשהגיע הזמן להתנתק אני הגעתי להחלטה הכי מטורפת שהגעתי עליה עד היום, שאני משאיר את ארבעת היומנים בגלי צה"ל. לגלי צה"ל לא היו יומנים עד אז".

לבני סיפר כי "כאשר גלי צה"ל הוקמה אף אחד לא חשב שתשדר את כל מה שהיא משדרת היום. שתשדר 24 שעות ותהיה בלתי תלויה במידה כזאת. בוודאי ניתן היה לצפות שלא תהיה ביקורת על צבא. זה לא רק כבוד לגלי צה"ל ולקול ישראל במקביל, אלא לצבא, אלא למדינה הזאת, שלפעמים אנחנו שואלים את עצמנו שאלות לגבי מידת הדמוקרטיה שלה. זוהי דוגמה מובהקת של דמוקרטיה שאין כדוגמתה".

12/02/17 | 19:19