תרבות ופנאי
  Bookmark and Share
close

טיול משפחתי לסוף השבוע והפעם: מכתש רמון

פינת הטיולים עם רן יבנאי מגיע השבוע למכתש רמון: מהתצפית הנהדרת בהר גמל ועד למנסרות העתיקות שנצלו ע"י לבה לפני מיליוני שנים, במכתש רמון מסתתר מסלול נהדר לכל המשפחה

מערכת גלצ

רן יבנאי שוחח השבוע עם מורה הדרך, שחר שילה, על הפנינים שחבויות במכתש רמון: מהתצפית הנהדרת בהר גמל ועד למנסרות העתיקות שנצלו בידי לבה לפני מיליוני שנים, במכתש רמון מסתתר מסלול נהדר לכל המשפחה.

קצת על מכתש רמון: בחורף הישראלי והיבש שיש לנו בישראל, תמיד יש מקומות לגלות ואתרים לבקר בהם. הפעם, שחר שילה, מורה הדרך הוותיק, סיפר לרן יבנאי שלנו על המסלול במכתש רמון, שאורכו כ4 קילומטרים, הנמתח כל הדרך מהתצפית בהר גמל עד לגבעת המנסרה.

מכתש רמון הוא פלא ידוע לכל אוהבי הטיולים בישראל ובחו"ל, אך לפעמים אלה התצפיות שנסתרות מעינינו. בתצפית בהר גמל, בחלקו המערבי של היישוב מצפה רמון, ישנו מראה מרהיב.

האזור נאפה בצורה קשה, כאשר אי שם לפני 110 מיליון שנים, פסגות געשיות באיזור התפרצו ונהרות של לבה חלחלו עמוק אל מתחת לאדמה. אירוע זה יצר מנסרות יפיפיות – משושים, מחומשים ומשולשים.

בסיומו של המסלול נדרשת הקפצה של אוטו מחברים. זהו בהחלט, מסלול מקסים שכל אחד יכול לרדת. המסלול לוקח כ2.5 שעות, וניתן ללכת אותו עם הילדים יד ביד, אמנם ללא עגלות אבל עם מנשא.

עקב תנאי מזג האוויר הסוער יש להתעדכן לפני הגעה למסלול.

26/01/17 | 22:35