תרבות ופנאי
  Bookmark and Share
close

סטריפ יוצאת נגד טראמפ בגלובוס הזהב

המנצחים בגלובוס הזהב לא הסתפקו בתודות, והתייחסו לנושאים חשובים. טרייסי אליס רוס אמרה בנאום הניצחון: "בשביל האפרו-אמריקנים, שדעותיהם לא תמיד נחשבות כחשובות"

שני בירנבוים

מיטב אנשי הקולנוע והטלוויזיה התאספו הלילה (אור ליום שני) לטקס גלובוס הזהב. כצפוי, הסרט "לה לה לנד", בכיכובם של ראיין גוסלינג ואמה סטון, היה המנצח הגדול של הערב. הסרט, שקיבל שבע מועמדויות, בהן שחקן ושחקנית השנה והסרט הטוב ביותר, זכה בכולן.

טרייסי אליס רוס, שזכתה בתואר השחקנית הטובה ביותר על תפקידה בסדרת הקומדיה "שחור כזה", התייחסה בנאומה לשילוב של האפרו-אמריקנים בחברה האמריקאית. "זה בשביל כל הנשים השחורות ובשביל כל האפרו-אמריקנים", קראה טרייסי, "שהסיפורים, הדעות והמחשבות שלהם לא תמיד נחשבים כחשובים. זה כבוד גדול לשחק בסדרה, להמשיך להרחיב את זווית הראיה עלינו ולהראות את הקסם והיופי של הסיפורים שלא תמיד מסופרים על ידי התעשייה שלנו".

השנה את פרס מפעל החיים קטפה השחקנית בת ה-67 מריל סטריפ. סטריפ לא נשארה עדינה בנאום שלה, ותקפה את הנשיא המיועד דונאלד טראמפ: "היה רגע שהאדם שמבקש לשבת בכיסא החשוב ביותר במדינה, עשה חיקוי של עיתונאי בעל מוגבלות, אדם שאין לו מספיק כוח להחזיר מלחמה. הוליווד מורכבת מאאוטסיידרים ומזרים ואם נעיף את כולם לא יהיה לנו במה לצפות חוץ מפוטבול ואומניות לחימה, וזו לא אומנות".

09/01/17 | 09:00