תרבות ופנאי
  Bookmark and Share
close

בעקבות מופע: מתח בין תושבי שכונת סילואן לעמותת אלע"ד

במסגרת חגיגות 50 שנה לאיחוד ירושלים, עמותת אלע"ד מציגה מופע אורקולי בלב שכונה פלסטינית בסילואן, אך תושבי השכונה טוענים: "אין התחשבות באוכלוסיה המקומית"

מערכת גלצ

 

הפרשה הזו מגיעה במסגרת חגיגות 50 שנה לאיחוד ירושלים, בין החוגגים נמצאת גם עמותת אלעד שהחליטה לעלות על נס את היסטוריית השיבה לציון. את סיפור השיבה מציגה העמותה בחיזון אור קולי חדש המוקרן על גבי - חניון גבעתי ושטח G, הנמצא בלב שכונה פלסטינית בסילואן.  אמש נפתח המופע לראשונה עם שלושה סבבים של הופעות מרעישות - תושב סילואן, גואד סיאם, טען: "אין כל טעם להתלוננן במשטרה שהמופע לא מתחשב באוכלוסייה המקומית".

"אנחנו לגמרי מוזנחים מהסיפור, שמתרכז רק בצד אחד של ההיסטוריה", הסביר סיאם, "אנחנו התלוננו למשטרה על הרחוב העוקף, שאין להם שום זכות לשנות את הכיוון שלו, אבל שום דבר לא קרה".
 

סיאם התייחס לכביש עוקף לשטח G, שלטענתו הפך לחד-כיווני מדו-כיווני - מאז שהתפתחו הבניות באזור והמופע הושק. לדבריו, הדבר פוגע משמעותית ביכולת של תושבי הכפר להיכנס לאזור. מנגד, אוריה דסברג מנהלת השיווק והפיתוח של עיר דוד הדגישה מבחינתה שהשכנים הפלסטינים הם חלקי בלתי נפרד מהמופע: "אנחנו חיים פה בשותפות וכל מי שמגיע לפה ומטייל בתוך עיר דוד חווה את השותפות היומיומית הזאת. גם בתקופות הכי קשות של ירושלים, עיר דוד המשיכה לשגשג מבחינה תיירותית".

נזכיר רק שהמופע מוצג בארבע שפות - עברית, אנגלית, צרפתית וספרדית, ללא ייצוג לשפה הערבית.

17/07/17 | 19:07