תרבות ופנאי
  Bookmark and Share
close

"האם נכון היה להודיע באירוויזיון על סגירת רשות השידור? כן"

בעולם דיווחו שישראל פורשת מהאירוויזיון בשל אי הבנה לאחר שהשדר עופר נחשון הודיע בפני העולם על סגירת רשות השידור. בגלצ אמר נחשון כי "היה חשש מהדבר הזה"

מערכת גלצ

אמש (מוצאי שבת), לפני שישראל חילקה נקודות למדינות המשתתפות באירוויזיון, הודיע שדרן קול ישראל עופר נחשון כי רשות השידור סוגרת את שעריה, אך מתוך טעות בתרגום, או ללא ההקשר הנכון, הובן ברחבי העולם כי ישראל פורשת מתחרות השירה האירופאית.

לאחר מכן התעורר דיון האם נכון היה להודיע על סגירת רשות השידור, מאחר שהנושא אינו חלק מסדר היום העולמי. בראיון הבוקר לניב רסקין, אמר נחשון כי אינו מתחרט על כך. "ביומיים האחרונים ניסחתי את הדברים האלה; היה חשש מהדבר הזה, ניתן להימנע ממנו ואני מצטער ומתנצל על ההשמטה של המילה 'פלטפורמה'".

"אני מאוד התרגשתי שם בשידור מול 200 מיליון צופים. שכחתי לומר את המילה פלטפורמה - אולי זה היה עוזר להבין את זה יותר", שיער נחשון, "אם זה היה נכון לעשות את זה בשידור? כן". נחשון הזהיר כי ייתכן והאירוויזיון לא ישודר בשנה הבאה בתאגיד השידור הציבורי, משום שהוא יפוצל, ו"איגוד השידור האירופי הודיע שלא יסכים להעניק את השידור לגוף שלא משדר חדשות".

14/05/17 | 09:32