כתבות חיילים וצבא
  Bookmark and Share
close

סערת לוינשטיין: "הצבא לא יעשה חינוך מחדש"

רבנים מצטרפים לקריאותיו של הרב יגאל לוינשטיין ממכינת עלי, אל מול דרישת השר ליברמן לפטרו. הרב סתיו הנחשב ליברלי טוען אף הוא שאין לקיים שירות מעורב בגדודים הלוחמים. האזינו

אריאל זיגלר

הרב דוד סתיו, מרבני הזרם הליברלי אמר הבוקר (חמישי) בראיון עם אפי טריגר בגלצ כי שר הביטחון לא יכול לפטר ראש מכינה רק בגלל התבטאות בעייתית: "אני לא חושב שאתה ואני היינו רוצים לחיות במדינה שבה על כל שטות שאומר איזה ראש מוסד הוא צריך להתפטר, אנחנו לא רוצים לחיות שבה על התבטאות של ראש מוסד המדינה מתערבת ושוללת ממנו את תפקידו או את תקציביו".

"כדי שבנים ובנות יוכלו לשרת בצה"ל חשוב לאפשר לקיים את ההלכה היהודית ולשמור על הערכים לפיהם גדלו", הסביר הרב סתיו,  "הצבא לא יכול לעשות חינוך מחדש".

אחרי ששר הביטחון, אביגדור ליברמן, שלח מכתב חריף לרב יגאל לוינשטיין עם אולטימטום ברור ודרישה להתפטרותו, בטוויטר השחיזו ציוצים ופתחו באש: "הדבר האחרון שמעניין את ליברמן הוא חיילות צה"ל", כתב יושב ראש הבית היהודי, השר נפתלי בנט, והותקף מיד בחזרה מצידו של ליברמן שכתב: "בנט מגן על מי שרוצה להפוך את ישראל לאיראן".

בינתיים רבנים רבים מהזרמים המתונים בציונות הדתית התייצבו לצד המכינה בעלי ובעוד כמה שעות ידונו בוועד ראשי-המכינות איך להגיב על מכתבו של ליברמן. בפגישה הזו שתיערך בשעה תשע וחצי ידונו ראשי המכינות הקדם צבאיות בשאלה איך להגיב על המכתב של השר ליברמן ועל הדרישה מהרב לוינשטיין להתפטר מתפקידיו. בפגישה הזו ישתתף גם מנהל מוסדות עלי.

אתמול זכה הרב לוינשטיין, ויותר מכך זכתה מכינת עלי, לתמיכה מכל קצוות הציונות הדתית – גם מהחלקים הליברליים ביותר בה. במכתב שהוציאו רבנים מהזרם הפחות שמרני נכתב שאסור לשרת בגדודים המעורבים, אמירה שבעצם נותנת גיבוי למהות של הדברים שאמר הרב לוינשטיין.

מי שעוד הגיב על המכתב של השר ליברמן, שכזכור דרש מהרב לוינשטיין להתפטר או שמשרד הביטחון יסיר את הכרתו ממוסדות עלי, היה השר נפתלי בנט שתקף את ליברמן בחריפות, וכתב כי הוא דוחה לחלוטין את דברי הרב לוינשטיין, אבל לדבריו: "ליברמן מאיים לסגור את המכינה מסיבות פוליטיות, והדבר האחרון שמעניין אותו זה חיילות צה"ל".

גם במכינה בעלי דחו את דבריו של השר ליברמן, הם יצטרכו להכריע שם בקרוב איך להגיב על האקדח שהציב השר ליברמן על השולחן.

16/03/17 | 09:18