כתבות חיילים וצבא
  Bookmark and Share
close

ראש מטה חיל הים: "עסקת הצוללות היא עסקה טובה"

תא"ל דרור פרידמן הגיב על רכש הצוללות והספינות, סיפר כי בארץ מתכוננים להגעתן והודיע שבחיל מעוניינים בשילוב נשים בספינות הקרב: "עושים שזה יהיה אפשרי ואז נאייש"

טל לב רם

ראש מטה חיל הים, תת אלוף דרור פרידמן סיפר הבוקר (שלישי) לגלצ איך מסבירים בחיל הים את ההתנהלות סביב רכש הספינות המתוקשר: "אני יודע להסביר היטב את הצורך המבצעי גם בספינות וגם בצוללות. ההחלטות שחיל הים קיבל בפרויקטים האלה הן החלטות נכונות, וזה גם לא היה יקר".

רק בעוד כארבע שנים הספינות יהיו מבצעיות, ובארץ פועלים כדי לזרז את התהליכים. "אנחנו עושים מאמצים גדולים מאוד ובמקביל לבניית הספינות בגרמניה אנחנו מכינים את מערכות הלחימה הישראליות בארץ, כדי שיחכו להם כשיגיעו", הוא הסביר. "אנחנו נמצאים בתכנון מעמיק לשלבים הסופיים, לקראת סוף שנת 2017 אנחנו מתחילים מה שנקרא 'לחתוך פחים' ולהתחיל לבנות את הספינות".

תכנון הספינות מתקשר לשירות אפשרי של נשים בספינות הקרב. בעוד שבספינות הקודמות אין אפשרות כזו, בחיל מתכננים לשלב: "זה עוד מוקדם להגיד אך אנחנו בהחלט רואים גם שם השתלבות של נשים. אנחנו קודם כל עושים שזה יהיה אפשרי, יוצרים את היכולת, ואז נלך למקום של איוש".

14/03/17 | 07:59