כתבות חיילים וצבא
  Bookmark and Share
close

עשתה היסטוריה: הקצינה נמוכת הקומה הראשונה בצה"ל

רוני תפוחי, שהייתה עם פלוגתה בקורס בפיגוע הדריסה בארמון הנציב, סיפרה בגלצ על התחושות בטקס הסיום כשהגיעו הפצועים: "רוב ההתרגשות הייתה בגללם. סגירת מעגל"

מערכת גלצ

הצוערת רוני תפוחי עשתה היסטוריה, כשסיימה את קורס הקצינים בתור הצוערת נמוכת הקומה הראשונה בצה"ל. וזה אפילו לא הכל: רוני היא ניצולה מפיגוע הדריסה בארמון הנציב. "זה בהחלט היה רגע מטורף", סיפרה היום (רביעי) על טקס סיום הקורסרוני בשיחה עם ניב רסקין.

"אני אומרת מכל הלב - רוב ההתרגשות שהייתה לנו זה בגלל אותם הפצועים. חשבתי, 'וואו, הנה הם באים ועומדים איתנו אחרי הפיגוע'. זו הייתה סגירת המעגל", שיתפה הקצינה הטרייה, שהמשיכה ופירטה על הקורס: "למדתי לשמוע צדדים שאני לא מכירה. למדתי לא לפחד להביע את הדעה שלי. למדתי איך להוציא מעצמי את הכי טוב, ואני אביא את זה לחיילים העתידיים שלי".

תפוחי גם שחזרה את רגעי הפיגוע: "עמדנו 150 מטר מהפלוגה שנפגעה, פחות או יותר. ראינו הכל". היא סיפרה על התקף החרדה הקל שלקתה בו באותו היום: "באותו רגע הייתי עם קור רוח מטורף. הייתי עם חברות שלי וניסיתי להרגיע אותן. רק כשנסעתי עם חברות שפונו כחרדה באמבולנס חטפתי איזה התקף קטן. בבית חולים עצמו אמרו לי שאני נפגעת חרדה".

08/02/17 | 11:35