כתבות חיילים וצבא
  Bookmark and Share
close

ראש ב"ם בצה"ל: "חיילים מזוהים עם הצבא ברשת הותקפו"

מתקפת ריגול של החמאס נגד חיילי צה"ל ברשתות החברתיות: עשרות פרופילים מזויפים פיתו את החיילים ובמהלך השיחות הותקנו וירוסים במכשירים הניידים שלהם. ראש ביטחון מידע בראיון. האזינו

מערכת גלצ

מעקב מרחוק, הפעלת המצלמה והמיקרופון הפנימי בטלפון הנייד. את כל אלה יכלו החמאס לעשות לאחר שהתקינו במרמה אפליקציות זדוניות במכשירים הניידים של חיילי צה"ל. היום (רביעי) נחשף כי חמאס הפעיל עשרות פרופילים מזויפים ברשתות החברתיות שהיו יוצרים קשר רומנטי-מיני עם חיילים ומשכנעים אותם להוריד אפליקציה הנראית תמימה, אך בפועל משתלטת על המכשיר ומאפשרת לפעילי חמאס להפעילו מרחוק כדי להשיג מידע רגיש. ראש מחלקת ביטחון מידע, אלוף משנה א', הסביר ליועז הנדל ועידו בנבג'י על התופעה: "הם מצאו נקודת תורפה של מודעות ביטחונית נמוכה וניצלו אותה".

אם אתם תוהים מתי פיתח החמאס זרוע סייבר מתוחכמת, אל"מ א' הרגיע ואמר: "הרמה של האפליקציה טובה אבל היא לא רמה גבוהה, אתה יכול למצוא את זה בשוק האזרחי של וירוסים, סוסים טרויאנים ופוגענים". בהמשך דבריו תאר אל"מ א' את פרופיל הנתקפים וכיצד איתר אותם החמאס: "99% מקרב הנתקפים הם חיילים המזוהים עם צה"ל במסגרת החשבון שלהם ברשתות".

11/01/17 | 18:42