כתבות חיילים וצבא
  Bookmark and Share
close

"חברים שלי נהרגו כי שמרו על טוהר הנשק"

החוק שנועד למנוע את כניסתו של ארגון "שוברים שתיקה" לבתי הספר אושר בקריאה טרומית. לירן, נכה צה"ל: "הצבא המוסרי בעולם"; אלוף במיל' אילון: שוברים שתיקה דואגים שכך יישאר

מערכת גלצ

מהלך החקיקה של שר החינוך למנוע כניסתם של ארגון "שוברים שתיקה" לבתי הספר אושר בקריאה טרומית ברוב מוחץ. במאבק לקראת ההכרעה הזו גויסו גם נכי צה"ל. לירן ברוך, ממובילי המאבק נגד הארגון שוחח היום (רביעי) בגלצ עם יעל דן ואמר כי "אין צבא מוסרי יותר מצה"ל. חברים שלי נפצעו ונהרגו כי שמרו על טוהר הנשק".

"נפצעתי בפעילות מבצעית במחנה פליטים בקלנדיה", סיפר ברוך, "איבדתי את הראייה כתוצאה מזה שארגוני זכויות היו מחממים את השטח והיו גורמים להפרות סדר המוניות". לדבריו, כל לוחם יודע שהתיאורים של פעילי הארגון מוגזמים ומנותקים מהמציאות. "אנשים חושבים שאנחנו רוצחים, היינו משתמשים בתמצית הכוח בכדי שחס וחלילה לא ייפגעו חפים מפשע".

אלוף במילואים עמי איילון, ראש השב"כ לשעבר, שהשתתף בשיחה הסכים עם דבריו של ברוך אך טען כי ראוי ששוברים שתיקה ייכנסו לבתי הספר וידברו על המקרים החריגים. "הם לא מתארים את צה"ל, הם אומרים שהוא הצבא המוסרי ביותר בעולם אבל אין כיבוש נאור. 'שוברים שתיקה' הם שומרי הסף של צה"ל כפי שלירן מתאר אותו וכפי שהוא כנראה רובו נכון".

11/01/17 | 14:01