כתבות חיילים וצבא
  Bookmark and Share
close

סגן שר הביטחון: "נציגי ממשלה צריכים להגיע ללוויות"

בעקבות הסערה שעוררה היעדרותם של השרים מלוויות ההרוגים מפיגוע הדריסה בי-ם, הרב אלי בן דהן תמך בשינוי המדיניות: "אי אפשר להתעלם מהלחץ הציבורי, רוצים נציגים בלוויות"

מערכת גלצ

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, הגיב היום (רביעי) על הביקורת בעקבות היעדרות נציגי הממשלה מלוויות ההרוגים מהפיגוע בירושלים. בראיון לרזי ברקאי הוא אמר כי "המדיניות שהייתה נהוגה עד היום הייתה שהצבא נשאר מחוץ למגרש הפוליטי ושרים וסגני שרים לא הגיעו ללוויות". לדבריו, יש היום דרישה ציבורית לשנות את המדיניות הזו ולדעתו היא נכונה וטובה וישמח אם זו תשונה.

"אני באופן אישי משתדל מאוד להגיע ללוויות. זו לא חובה, זו זכות גדולה להיות בלוויות של הרוגי מלכות", הוסיף. "הבוקר ביקרתי וניחמתי שתי משפחות, ישבתי איתם ושוחחנו. בסופו של דבר שיחות כאלו הן הטובות והמנחמות ביותר, מצד שני אי אפשר להתעלם מכך שעולה איזה שהוא לחץ ציבורי, רוצים לראות נציג ממשלה בלוויה. אני חושב שצריך לענות לדרישה הזו".

לדבריו, הגעה של נציג אין פירושה שעליו גם לנאום. "אם המשפחה מבקשת שהשר ידבר אז זה כבודה של המשפחה וכבודו של ההרוג. אני חושב שצריך להיות נוכח בלי לדבר, זו לא ההזדמנות לומר דברים", הבהיר. "זה הדבר האחרון שאנחנו מחפשים בלוויות של חללי צה"ל".

11/01/17 | 12:43