כתבות חיילים וצבא
  Bookmark and Share
close

יצאו בבוקר לעבודה - ומצאו את עצמם במעצר

סמוך לעופרה נתקלו שני ישראלים במטח אבנים שיודה לעברם ע"י פלשתינים. לאחר שהגיבו בירי כדי להרחיקם, החליטה המשטרה לעצור אותם. עו"ד של אחד הצעירים: "מנעו פגיעה בחיי אדם"


שני צעירים עשו את דרכם אתמול (רביעי) מכיוון הישוב עפרה לוואדי חרמייה, כאשר סמוך לכפר סילוואד התקבצו עשרות צעירים פלשתינים ויידו אבנים לעבר רכבם. השניים עצרו את הרכב ופתחו בנוהל מעצר חשוד תוך שימוש בנשק חם. ידידיה שפיץ, אחד מהצעירים, סיפר הבוקר ליועז הנדל ורוית הכט בגלצ על האירוע. "כשהתחילו לזרוק עלינו אבנים לא נבהלתי, עצרתי את הרכב וביצענו ירי באוויר כדי להתריע אותם".

לדבריו, בזכות הרחקתם נמנע אסון גדול: "אנשים נוסעים בקטע הכביש הזה במהירות גבוהה, הייתי יכול להקטין ראש ולהמשיך לנסוע ברגע שהם ברחו, אבל הנערים האלה היו חוזרים ומי יודע כמה קורבנות אחרים היו".
להפתעתם של הצעירים, עם הגעת כוחות המשטרה לזירת האירוע, הם נעצרו. "ביקשו שנתלווה לחקירה. לקחו לנו את הטלפונים, 8 שעות היינו בתחנת המשטרה", אמר.

שפיץ הבהיר כי קו החקירה היה נוקשה ובמהלכו ניסו החוקרים לפרש את דפוס הפעולה של הצעירים כפסול. "חיפשו איפה הייתה נקודת הכשל או איפה הייתי לא בסדר, התייחסו אליי כמו פושע מן המניין. רק רציתי להגיע לעבודה". עורך הדין עדי קידר, המייצג את שפיץ מטעם ארגון "חננו", מתח בגלצ ביקורת על החלטתם של גורמי האכיפה לעכב את שני הצעירים לחקירה. "מגיע להם ציון לשבח - הם מנעו פגיעה בחיי אדם".

18/05/17 | 14:25