כתבות חיילים וצבא
  Bookmark and Share
close

פרסום ראשון: הרש"פ מכריחה עורכי דין לשבות ולא להופיע לדיונים

האסירים הביטחוניים לא לבד: בבתי משפט צבאיים מתקיימת שביתה נוספת, שאותה מעט מורכב להפר עם "טורטית". הסיבה: הרשות הפלסטינית מאיימת על עוה"ד - לא להגיע לדיונים

כרמל דנגור

לצד שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים - בבתי משפט הצבאיים ביהודה ושומרון מתקיימת בשבועות האחרונים שביתה נוספת, של עורכי הדין הפלסטיניים, שנמנעים מלהגיע לדיונים. אבל את השביתה הזו קצת יותר מורכב להפר עם טורטית – וזה, בגלל שהרשות הפלסטינית מפעילה לחצים כבדים על עורכי הדין שלא להגיע לדיונים בבתי המשפט.

השביתה הזאת של עשרות עורכי דין מתחילה להפר את הסדר בבתי המשפט הצבאיים במחנה עופר ובסאלם. חלק מהדיונים פשוט נדחים או מתבטלים. לאחרונה חלה החמרה בשביתה - לאחר שרק לפני יומיים הוחלט בלשכת עורכי הדין הפלסטינית להאריך אותה עד להודעה חדשה.

לא מדובר רק בהזדהות אידיאולוגית של עורכי הדין עם האסירים השובתים. מתברר כי גורמים ברשות ובלשכת עורכי הדין הפלסטינית לוחצים על הסנגורים להשתתף בשביתה, ואפילו מאיימים בשלילת רישיון העבודה, בעיצומים כלכליים ובסגירת המשרד של אלה הבאים באולמות בתי המשפט.

בינתיים, בבתי המשפט הצבאיים בשטחים מתחילים להרגיש את השפעות השביתה. חלק מהדיונים מתקיימים ללא סנגור, כשהעצור מנסה לייצג את עצמו, ובמקרים מסוימים ממונה סנגור חלופי. רובם נדחים למועד אחר. את מידת ההשפעה של השביתה הזו נגלה ככל הנראה במהלך השבועות הקרובים - אבל עד אז, נראה שכל הצדדים נפגעים.

18/05/17 | 07:51