כתבות חיילים וצבא
  Bookmark and Share
close

80 קילומטר עם קיטבג על הגב: מסעות צה"ל - לא מה שחשבתם

אחריות ודוגמא אישית: הכירו את המודל החינוכי החדש של המסעות בבית הספר למ"כים ומקצועות החי"ר. "מנסים לגרום לחניכים שמגיעים אלינו לייצג את צבא ההגנה לישראל כצבא ערכי"

מערכת גלצ

בית הספר למפקדי כיתה ומקצועות חיל הרגלים פיתח לאחרונה מודל של מסע חינוכי חדש בעקבות דמויות מפקדים לוחמים. מפקד גדוד 450, סגן-אלוף ישי כרמלי, מפקד גדוד 450, סיפר הערב (רביעי) בראיון לאורנה ברביבאי ב"רצועת הביטחון" על החזון שמאחורי גיבוש השיטה החדשה: "אנחנו מנסים לגרום לחניכים שמגיעים אלינו לפתח את עצמם כחיילים אחראיים שפועלים לאור רוח צה"ל ולהוות דוגמא אישית ולייצגו כצבא ערכי".

לדבריו של סגן-אלוף כרמלי, בזכות דפוס הפעולה החדש ירכשו החיילים מיומנות של זיהוי התנגשויות ערכיות וכן את היכולת להגיב למצבים מסוג זה. "אנחנו מהווים את שער הכניסה שלהם לעולם הפיקוד הצבאי, חלקם בהם בשלים יותר וחלקם פחות אבל כשהם מסיימים את קורס המכים הם נדרשים לתת מענה גם לכשירות הערכית הנדרשת מהם".

"בני הנוער היום הם לא פחות טובים מבעבר, הם קצת שונים", התייחס כרמלי לדור החדש איתו צה"ל מתמודד. "הם קולטים דברים מהר יותר ומאוד טכנולוגיים. הם ביקורתיים יותר מפעם. מעודכנים ומעדכים כל הזמן ובמיוחד מתקשים לחיות בלי הפלאפון".

17/05/17 | 21:09