חדשות
  Bookmark and Share
close

פיגוע ירי לילי בפריז: 3 מבני משפחת המחבל נעצרו

שלושה מבני משפחתו של המחבל מפיגוע הירי, שהרג שוטר ופצע שניים קשה, בשאנז אליזה בפריז נעצרו, זאת לאחר שאדם נוסף החשוד במעורבות לאירוע הסגיר עצמו בבלגיה

נתנאל דרשן

משטרת צרפת עצרה שלושה מבני משפחתו של החשוד בביצוע הפיגוע בפריז אמש (חמישי). נוסף לבני משפחתו של המחבל מפיגוע הירי בשאנז אליזה, הסגיר עצמו אדם החשוד בסיוע לו, לידי המשטרה בעיר הבלגית אטוורפן.

התביעה בצרפת ממשיכה לחקור הבוקר, כיצד הצליח אדם שהיה ברשימת המעקב של החשודים בטרור, להגיע לשאנז אליזה במרכז פריז, להרוג שוטר ששהה ברכבו בעזרת קלצ'ניקוב, ולפצוע שניים נוספים, פחות משלושה ימים, לפני הבחירות לנשיאות צרפת.

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, אמר אמש: "הממצאים שנאספו עד כה מצביעים על כך שמדובר באירוע טרור". מועמדת הימין הקיצוני מארין לה-פן שמזוהה אולי יותר מכל עם המאבק נגד האסלאם הקיצוני ונגד הגירה אמרה כי "הסיוט של צרפת מתחיל שוב, ואני מרגישה שלא הכל נעשה כדי למנוע אירועים כאלו".

גם המתמודד המוביל בסקרים לקראת הבחירות לנשיאות צרפת, מועמד המרכז מקרון, אמר שתפקידו של הנשיא הוא להגן על עמו, זהו אירוע בלתי נסבל, והזהיר כי ללא צעדים משמעותיים בעניין, אירועים כאלו עלולים להפוך לשגרה עבור אזרחי צרפת. כאמור הבחירות ביום הראשון, והכוננות בצרפת, גם הביטחונית וגם הפוליטית, בשיאה.

21/04/17 | 12:00