חדשות
  Bookmark and Share
close

המשטרה מבקשת לחקור באזהרה את ח"כ סלומינסקי

בעקבות חשיפת גלצ על שורת נשים שהעידו כי ח"כ מהבית היהודי הטריד אותן מינית, בלהב 433 פנו ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיאשר לחקור את סלומינסקי. בין העדויות  -חשד למעשים מגונים

הדס שטייף

צוות הבדיקה המיוחד שהוקם בלהב 433 לבדיקת הטענות בגין הטרדות מיניות נגד חבר הכנסת ניסן סלומינסקי מהבית היהודי, שנחשפו ב"בוקר טוב ישראל" בגלצ, סיים לאחרונה את איסוף העדויות. זאת תוך שהוא מגיע למספר רב של נשים. כעת הוחלט לזמן את חבר הכנסת סלומינסקי לחקירה באזהרה. במשטרה פנו ליועץ המשפטי לממשלה וביקשו את אישורו לזימון. מסתמן כי היועץ המשפטי לממשלה יאשר לחקור את חבר הכנסת מהבית היהודי באזהרה. בהתאם להתפתחויות יוכרע גם עתידו הפוליטי.

שבועות ארוכים עוסק צוות חקירה מיוחד בלהב 433 באיסוף עדויות מנשים שטוענות כי סלומינסקי הטריד אותן מינית. מעל 20 עדויות נאספו בידי צוות הבדיקה המיוחד. הנשים רובן דתיות מתארות את אותה ההתנהגות, נשים שרובן שומרות נגיעה. בין העדויות יש גם מעשים מגונים לכאורה, וניצול יחסי מרות.

לפני ארבעה חודשים נערכה ישיבה בהשתתפות חגית גיבור מהבית היהודי, הרבנית יהודית שילט מפורום תקנה ואנוכי מול פורום הרבנים שהוקם לבדוק את הטענות על הטרדות מיניות לכאורה של חבר הכנסת סלומינסקי. הרבנים בהם הרב שמואל אליהו, שמעו והבינו.

למחרת זימנו אליהם את סלומינסקי, והציגו בפניו את מה ששמעו. הם בקשו ממנו לפרוש מהכנסת, אך סלומינסקי שהכיש את החשדות נגדו סרב. אחר כך הודה כי נהג לגעת במרפקן של הנשים בלבד והסכים להשעות עצמו זמנית מראש הוועדה בה עמד.

רבים מהמעשים המיניים לכאורה נעשו בכנסת. בחדרו של סלומינסקי ואפילו באולם הדיונים בו ניהל את דיוני הוועדה שעמד בראשה.

20/04/17 | 08:22