חדשות
  Bookmark and Share
close

לא מצטער ולא מבקש חנינה: באסל גטאס בראיון בלעדי

לראשונה מאז שהתפטר מהכנסת, ח"כ מהרשימה המשותפת, שצפוי לרצות שנתיים מאסר, מספר בגלצ כי גם אם לא היה מעוניין לשוב למשכן "הימצאותנו בכנסת אכן מגיעה לגבולה"

מערכת גלצ

חבר הכנסת באסל גטאס הצהיר בראיון בלעדי הבוקר (שני) אצל ניב רסקין אחרי ההתפטרות מהכנסת כי לא יבקש חנינה מהנשיא, למרות ההסכמה לשנתיים בכלא. גטאס סיפר בשיחה כי לא גם אם לא היה מושת עליו סעיף הקלון לא היה בכוונתו לשוב לכהונתו הציבורית בכנסת.

בשבוע שעבר נחתם הסדר טיעון עם חבר הכנסת מהרשימה המשותפת. במסגרת ההסדר, גטאס יתפטר מהכנסת וירצה עונש מאסר. "קוראים להם רוצחים, אבל בעיניי העם שלהם הם לוחמי חירות", אמר גטאס לאסירים הביטחוניים להם הבריח את מכשירי הטלפון אל תוך כותלי הכלא. "אתם חיים בתוך הבועה שלכם. הברחת הטלפונים הייתה מטעם פשוט - תנאי כליאת האסירים הפלסטיניים".

"אנחנו, הערבים בישראל, מגיעים לכדי הכרה שאולי הגיע הזמן לגבש אסטרטגיה חדשה מול המדינה", טען גטאס נגד מערכת היחסים הקיימת בין השלטון ורשויות החוק לערביי ישראל, "הימצאותנו בכנסת אכן מגיעה לגבולה כי אין את השוליים הדמוקרטיים האלה שחשבנו שיש מאז 1948".

בכתב האישום מיוחסות לגטאס עבירות של הברחת טלפונים ניידים לכלא, מתן אמצעים לביצוע מעשה טרור, הכנסת מסמכים שלא דרך הנהלת בית הסוהר ומרמה והפרת אמונים על ידי עובד ציבור. כמו כן, הפרקליטות תבקש מבית המשפט לקבוע כי יש קלון במעשי העבירה אותם ביצע.

חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו מסר בתגובה כי הוא מקווה שבית המשפט ידחה את הסדר הטיעון עם גטאס: "הראיון הזה עם חבר הכנסת המחבל באסל גטאס ממחיש עד כמה הסדר הטיעון הזה עם חבר הכנסת - רע, שדגל שחור מתנוסס מעליו".

פורר הוסיף לתקוף את ההסדר עם גטאס, ואמר: "הוא לא מביע חרטה, הוא מצדיק סיוע לטרור, ועל אף שיש נגדו ראיות חותכות הוא ישב רק שנתיים וגם זה לפני ניכוי שליש".

20/03/17 | 09:48