חדשות
  Bookmark and Share
close

האם מנכ"לית ג'יי סטריט ישראל לא מכירה את פעילות הארגון?

מנכ"לית שדולת "ג'יי סטריט" בישראל הגיבה על התנצלותו של שגריר ארה"ב בישראל המיועד; כשנשאלה על הפעילות השנויה במחלוקת של הארגון, היא הודתה שלא ידעה במה מדובר

מערכת גלצ

בשימוע בסנאט האמריקני, שגריר ארצות הברית לישראל המיועד, דיוויד פרידמן, חזר בו לאחר שתקף בעבר את שדולת ג'יי סטריט, שמורכבת מיהודים-אמריקנים בעלי עמדות פרו-ישראליות.

הבוקר (שישי) בגלצ, מנכ"לית הארגון בישראל, יעל פתיר, אמרה לישי שנרב שהיא לא קיבלה את דבריו את פרידמן: "הוא לא התנצל. הוא אמר 'השתמשתי במילים שלא הייתי צריך'. יש הבדל. אין פה מה לקבל או לא לקבל.

"בשימוע הוא עשה 'פליק-פלאק' וחזר מעמדות וממעשים שהוא תומך בהם שנים רבות. אני חושבת שזה מעיד כמה הוא רוצה את התפקיד", טענה פתיר. "הוא מתיישר עם הקונצנזוס האמריקני ב-50 השנים האחרונות. זה מוכיח שהעמדה שלו עד היום הייתה מחוץ לקונצנזוס".

פתיר הביעה ספק במחויבות של ממשל טראמפ לחזון שתי המדינות: "אנחנו רוצים לראות מהם המעשים. כי דיבורים כמו חול ואין מה לאכול. אם המעשים ילכו שבו אנחנו מאמינים, נתמוך - ואם לא, נתנגד ונעשה מה שבכוחנו".

לאחר שהציגה את עמדת הארגון, לפיה הארגון תומך בישראל ובפתרון שתי-מדינות, שנרב תיאר בפני המנכ"לית את המקרה שבו השדולה סירבה לחתום על מכתב שאיפא"ק שיגרה לקונגרס נגד המרמרה ב-2010. פתיר השיבה: "לא מכירה את המקרה הזה. אשמח לבדוק אותו".

לאחר מכן, המגיש הציג תקרית אחרת בצוק איתן, כאשר ארגנו הפגנת תמיכה בישראל והשדולה סירבה להשתתף בה משום שלא נשמעה דאגה לשני הצדדים. גם במקרה הזה, המנכ"לית אמרה כי לא ידעה במה מדובר.

17/02/17 | 10:17