חדשות
  Bookmark and Share
close

"יש אלמנטים במשבר שלא קשורים ליחסי עבודה"

בית הדין לעבודה ידון בבקשת אל על למנוע את התפטרותם של שמונה מפקחי טיסה. ראש אגף משאבי אנוש באל על: "מאלצים אותם להתפטר, מפעילים לחצים לא אנושיים על חבריהם"

מערכת גלצ

בית הדין לעבודה ידון הבוקר (רביעי) בבקשת אל על למנוע את התפטרותם של שמונה מפקחי טיסה. בהנהלת החברה יבקשו להוכיח שההתפטרות ההמונית היא בלתי חוקית, ועלולה להוביל לביטול כל הטיסות והשבתת פעילות החברה.

יוסי לוי, לשעבר יושב ראש ועד העובדים באל על, אמר הבוקר בגלצ כי הפתרון לסכסוך הוא אפשרי, אבל ככל הנראה מדובר במאבק על כוח. "כנראה יש אלמנטים שונים שלא קשורים ליחסי עבודה. חוששני שיש משקעים אחרים בין הטייסים להנהלה. את העניין של הטייסים אפשר לפתור".

ראש אגף משאבי אנוש באל על, שלומי עם שלום, הגיב לנושא בשיחה עם ניב רסקין ואמר כי הוועד מאלצים טייסים להתפטר, מפעילים לחצים לא אנושיים על חבריהם: "המפקחים האלה אמורים לשוב לטוס איתם בעתיד, כדי לגרום להם להתפטר וכדי לשבש את הפעילות. אנחנו לא ניתן לזה יד".

סמנכ"לית שירות לקוחות באל על התייחסה לנושא אצל רזי ברקאי: "ההתפטרות הקולקטיבית זו שביתה, אני סומכת על השכל הישר של כל מי שמעורב שיביא את המחלוקת לסיום".

15/02/17 | 09:48