חדשות
  Bookmark and Share
close

"אבי גלי צה"ל המודרנית": יצחק לבני נפטר

איש התקשורת והסופר המוערך יצחק לבני, ששימש כמפקד גלי צה"ל לשעבר, הלך לעולמו בגיל 82. "שמו יהיה חרוט לעד בתולדות התחנה כמניח היסודות לשידורים כפי שהם היום"

מערכת גלצ

איש התקשורת והספור המוערך יצחק לבני הלך לעולמו. במרוצת השנים שימש לבני שבע שנים כמפקד גלי צה"ל , עורך "במחנה", כמנכ"ל רשות השידור, ובמשך ארבעה עשורים הגיש מדי שבוע את התכנית "בין שישי לשבת – שיחה בשניים" ברשת ב'.

"המפגש הראשון שלי עם יצחק היה במלחמת יום הכיפורים כאשר קול ישראל וגלי צה"ל שידרו מאולפן משותף", שיתף העיתונאי שלום קיטל בשיחה עם יעל דן. קיטל הוסיף על דמותו של לבני כמפקד התחנה: "הוא היה יותר מהמפקד המיתולוגי, הוא היה האבא של גלי צה"ל המודרנית, גלי צה"ל היום היא בעיקר בזכותו של יצחק לבני".

קיטל סיפר כי לבני הוביל שינויים חסרי תקדים בדרך להגשמת חזונו ביצירת תשתית מרעננת בשידורים שלא מתמקדת רק בנושאים הפוליטיים והביטחוניים. "הוא אף פעם לא התעייף להסביר למה נושאים כמו ספרות, תיאטרון, קולנוע; ארכיטקטורה ואומנות פלסטית - הם חלק חשוב בחדשות שצריכים להגיע לקדמת הבמה".

שמירה אימבר, שדרנית רדיו בתחנת קול ישראל שעבדה יחד עם לבני שנים רבות העידה בשיחה כי בעבר לבני "הציל אותה". לדבריה, כשפוטרה הוא הגיש לה עזרה וריכך במעט את העונש שהוטל עליה ואף הציע לה לעבור לתחנה הצבאית. "רק חברות בלי שום עניין של תחרות" אמרה אימבר על השידורים המשותפים. "כמה עצוב", סיכמה.

12/02/17 | 14:09