חדשות
  Bookmark and Share
close

חשד לנקמה: "מחפשים צעירים יהודים במקום את נהג המשאית"

צעירים יהודים נעצרו ע"י השב"כ לאחר שנחשדו כי תכננו לפגוע בערבים כנקמה על הפיגוע בארמון הנציב. עו"ד בן גביר, המייצג את אחד החשודים, אמר: "זה בחור שהתלהב וסיפר יותר מידי סיפורים"

מערכת גלצ

בית משפט השלום בפתח תקווה התיר אתמול (רביעי) לפרסום כי מתנהלת חקירה במשטרה ובשב"כ נגד שלושה צעירים, בהם שני קטינים, בחשד שתכננו לפגוע בערבים כנקמה על הפיגוע בארמון הנציב.

לא ידוע בשלב הזה היכן ומתי תוכננה להתבצע אותה פגיעה, עד כמה חמורה והאם זה הבשיל לכדי משהו ממשי. החשד הוא שאותו תכנון הגיע על רקע הפיגוע הקשה בתחילת השבוע בטיילת ארמון הנציב בירושלים, תכנון לכאורה לסוג של פעולת נקמה על הפיגוע הזה. גם במקרה הזה, כפי שנעשה בחקירות קודמות של פעילי ימין, משתמשים לפחות כלפי חלק מהעצורים בכלי הקשה של מניעת מפגש עם עורך דין, מה שאולי עשוי להעיד על חומרת המעשים או תכנונם.

עורך הדין איתמר בן גביר, המייצג את אחד החשודים בתכנון מתקפת הנקם, שוחח עם אסף ליברמן ואמר: "לא חושב שבסופו של יום תבוא המדינה עם חומרים לבית המשפט. ממה שאני מגשש באפלה אני מעריך שיש כאן בחור שהתלהב יתר על המידה וסיפר על יותר מדי סיפורים. יש תחושה שהשב"כ מחפש צעירים יהודים במקום נהג משאית מג'בל מוכאבר".

12/01/17 | 07:42