חדשות
  Bookmark and Share
close

הקורבן הראשון של בני סלע: "הקנאביס הרפואי הציל אותי"

כשהייתה רק בת 14, יפעת נאנסה באכזריות על ידי האנס הסדרתי בני סלע. לראשונה היא נחשפת ומספרת על הסיוטים שרודפים אותה מאז: "בזכות הקנאביס פתאום התחלתי לנשום"

מערכת גלצ

עשורים לאחר האונס ושנים מאז שנכנס לכלא, יפעת, שהייתה הקורבן הראשון של האנס הסדרתי בני סלע, נחשפת לראשונה. בראיון ליעל דן היא נזכרה היום (רביעי) באותן שנים: "בתקופה של הקיבוץ למדנו יחד, ישנו יחד, היינו חברים. יום בהיר אחד, תוך כדי משחק הוא דחף אותי לתוך מקלט, כלא אותי שם במשך יומיים והתעלל בי נפשית ופיזית". כשלבסוף הצליחה יפעת לברוח מהמקלט, חזרה להוריה המאמצים: "קיבלתי יחס מאוד לא ברור. האבא היה מאוד אמפתי בהתחלה אבל האמא הייתה יותר אטומה אלי, שאלה מה לבשתי, מה אמרתי, אולי סתם קיבלתי מכה".

"הקנאביס הרפואי הציל אותי, זו המצאה המאה מבחינתי", סיפרה יפעת, שבמשך שנים הדחיקה את התקיפה. אולם כשנתפס בני סלע הכל צף ועלה: "כשגיליתי שהוא הפך לאנס סדרתי הייתה לי נפילה רגשית עם המון האשמה עצמית. הייתי אומרת לעצמי שאם הייתי אמיצה מספיק כל הנשים הללו לא היו נפגעות". שנים מאוחר יותר, החלה יפעת להשתמש בקנאביס רפואי לאחר שנים של תרופות במרשם: "כשנחשפתי לקנאביס פתאום התחלתי לנשום, הדבר הראשון ששמתי אליו לב זה שנכנס לי סוף סוף אוויר לריאות. לפני זה הייתי זומבי, כל היום קבורה במיטה ולא יוצאת. רבה ומתווכחת עם כולם. כשאני משתמשת בקנאביס אני בנאדם שונה. אני שמחה, רגועה, שומעת מה אנשים אומרים, אני ערנית ויש לי כוחות".

11/01/17 | 14:49