חדשות
  Bookmark and Share
close

מחול הדבורים - "לא להרוס את הטבע בגלל שיקולים זרים"

רשות הטבע והגנים כרתה בשנה האחרונה אלפי עצי אקליפטוס והדבוראים זועמים: "פרחי העץ  נותנים הרבה צוף, זה מזון לכוורת לעונה שלמה. שהם כורתים בשביל כסף מקבלני עצים"

מערכת גלצ

"אקליפטוס בוגר יכול לספק בין 30 ל-40 קילו דבש בעונה", אמר היום (רביעי) עמית יוסף, דבוראי מזה 12 שנים, לרזי ברקאי, "זה מזון לכוורת לעונה שלמה". הדבורים הינן מרכיב מרכזי במערכת האקולוגית שכן הן עוזרות בהאבקת הצמחים ובכך מאפשרות את  גדילת הפרי. אם כך מדוע כרתה בשנה האחרונה רשות הטבע והגנים אלפי עצים? לטענת יוסף: "הם כורתים את האקליפטוס זה כי הם מקבלים כסף מקבלני עצים. אנחנו צריכים לשמור על נוף ילדותנו ולא להרוס את הטבע בגלל שיקולים זרים".

בהמשך השיחה הצטרף דוקטור יהושע שקדי, המדען הראשי של רשות הטבע והגנים, ודחה בתוקף את הטענות: "האשמה מגוחכת ולא רצינית שאנחנו כורתים בשביל כסף". הסיבה האמתית לכריתות לפי ד"ר שקדי טבועה בהגדרת הרשות: "התפקיד שלנו זה לשמור על הצמחים ובעלי החיים הישראלים בתוך שמורות הטבע והגנים. זה החוק. אנחנו מטפחים את המינים הישראלים ומטפלים במינים שאינם בני המקום שמפריעים להם. אנחנו מורידים רק באקליפטוסים שמתרבים ותופסים מקום".

11/01/17 | 11:58