חדשות
  Bookmark and Share
close

השמצות ואיומים: כך התנהלה העברת מיליונים מתקציב המדינה

טרם אישור תקציב המדינה, הגיעו בכירים ללשכת יו"ר הקואליציה כדי לפתור עימות בינו לבין ח"כ זוהר. בהקלטות בלעדיות נשמע זוהר כשהוא מאיים ומרים את קולו על מנת לקבל מיליוני שקלים למטרותיו

מיכאל שמש

 השמצות איומים וקללות, כך נשמעים דיוני התקציב בדלתיים סגורות. הבוקר (רביעי) נחשפו בגלצ הקלטות בלעדיות מפגישה בין יושב ראש הקואליציה דוד ביטן לבין חבר הכנסת מיקי זוהר שדרש לקבל עשרות מיליוני שקלים כספים קואליציוניים.

לפני שאושר התקציב במליאת הכנסת הגיעו בכירים ללשכת ביטן כדי לפתור את העימות שנוצר בין יושב ראש הקואליציה למרכז הקואליציה בוועדת הכספים, חבר הכנסת מיקי זוהר.

"אני אעשה נזק יותר גדול מכל מה שכולכם חושבים. אתם לא מכירים אותי עדיין.  אתה חושב שאתה יכול לאיים עלי? תאיים על נאוה בוקר המסכנה", אמר זוהר, וביטן השיב לו: "אל תאיים עלי".

זוהר דרש עשרות מיליוני שקלים קואליציוניים. עד שייכנעו  לדרשותיו הוא תוקע את ההצבעות על התקציב בוועדת הכספים וביטן זועם עליו ומנסה לקדם את התקציב בעצמו. בינתיים, אנשי ראש הממשלה מנסים ליצור פשרה בין השניים.

הוויכוח ביניהם מתלהט. ביטן זועם על הדרישה התקציבית של זוהר המודה בפה מלא שלא אכפת לו התקציב עצמו אלא הכספים שהוא צריך לקבל למטרותיו. בכירה בלשכת ראש הממשלה שנכחה במקום ניסתה להרגיע את הרוחות אבל אפילו היא לא האמינה שמתקיים דיון כל כך נמוך.

בסופו של דבר בזכות המאבק של יושב ראש הקואליציה, חבר הכנסת זוהר קיבל 40 מיליון שקלים לשנתיים לצורך מטרותיו - הרבה פחות ממה שרצה. ואנחנו היינו אמורים לחשוב שהכל תקין. לכאורה.

11/01/17 | 10:00