חדשות
  Bookmark and Share
close

נהריה: חברת הסעות מנהלת מאבק על גב התלמידים

תחקיר: חברת הסעות בנהריה, המקורבת לראש העיר, מנהלת מאבק כוחני על גבם של תלמידי בית הספר. מנהלים והורים בבתי הספר החרדיים בעיר מתלוננים על מסכת של איומים והפחדות

אבנר הופשטיין ושילה פריד

בבתי הספר החרדיים "שערי שמחה" לבנות ו"נתיבות משה" לבנים שבנהריה, למדו באחרונה שאין דבר יותר פוליטי וכוחני מתחבורה. במשך מספר שנים קיבלו הילדים שירותי הסעה ללימודים ובחזרה הביתה מחברת "שחר צח", אשר בעליה מקורב לראש העיר, ז'קי סבג, ואף תרם לו בבחירות.

התלמידים וההורים לא היו מרוצים מאיכות השירות ובקרב סגל בית הספר התקבלו תלונות. לבסוף החליטה השנה הנהלת בתי הספר להחליף לחברת הסעות אחרת. ואז פרצה מלחמה, כפי שמספרת אחת האמהות: "הבנות שלי חזרו מאד מפוחדות ואמרו שבא איזה איש וצילם אותם כשעלו להסעה זה מאד הפחיד אותי גם".

למקום הוזמנה משטרה והצלם הודה באוזני ההנהלה כי הוא אכן מצלם עבור החברה ששירותיה בוטלו, אך ההטרדות לא הסתיימו כאן, עד שלבסוף נאלצה המנהלת לכתוב להורים את המכתב החריג הבא: "לצערי כוחות שליליים שחברו יחד זה לזה מטילים אימתם על כל חברת הסעות עמה אנו עובדים ומצליחים בדרכי אלימות מגוונות לפגוע בהם ובנו".

החברה המתחרה התקפלה בתוך מספר ימים, וכל הניסיונות להביא חברת היסעים אחרת עלו בתוהו. מתברר שספקים בעיר פשוט מפחדים. בלית ברירה נאלצה ההנהלה להזמין שירותי הסעה מחיפה.

ניסינו לשוחח עם שמחה הוברמן, הבעלים של "שחר צח" ולשאול אותו על הצלמים, האיומים, הפחדים והקירבה לראש העיר, אך הוא סירב להתייחס לפניותינו. מהעירייה נמסר בתגובה: "לעירייה לא ידוע דבר על המתואר בפנייתכם, אשר על פניו נראית כרכילות זולה".

22/09/16 | 07:40