חדשות
  Bookmark and Share
close

תגובות חריפות לרמיזות חולדאי על הקשר בין הכיבוש לפיגוע

ראש עיריית ת"א-יפו בגלצ: "אנחנו אולי המדינה היחידה בה נמצא עם אחר תחת כיבוש". האמירה גוררת תגובות קשות במערכת הפוליטית. סגן שר הביטחון: "הטענה של חולדאי הזויה"

מערכת גלצ

ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי שוחח עם אילנה דיין על הפיגוע אמש במתחם שרונה בו נרצחו ארבע ישראלים. חולדאי תקף בחריפות את מה שהוא כינה "הכיבוש" וטען: "אנחנו אולי המדינה היחידה בה נמצא עם אחר תחת כיבוש מבלי שיש לו זכויות אזרח והמנהיגים אומרים שזה לטובת הסכם".

"מצד אחד אנחנו 49 שנים לכיבוש שאני הייתי שותף לו", אמר חולדאי, "אני מכיר את המציאות ויודע שמנהיגים עם אומץ צריכים לשאוף לעשות את הדברים לא לדבר סתם. העובדה שאנחנו סובלים את הסבל הזה לא מוביל לשינוי בהבנה של מה שכן צריך לעשות".

לדבריו, "אי אפשר להחזיק אנשים במציאות בה אתה כובש אותם ולחשוב שהם יגיעו למסכנה שהכל בסדר ואפשר להמשיך לחיות כך".

בתגובה סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן מהבית היהודי, מתח ביקורת חריפה על חולדאי, ואמר כי "הוא תולה את כל האשם בזה שהכיבוש אשם או שלא הגענו להסכם שלום עם הפלסטינים ובגלל זה אנחנו סובלים מטרור. הטענה ההזויה הזו - הגיע הזמן שאנחנו, אנשי הימין, נאמר לאנשי השמאל - אתם ההזויים".

בנוסף, שר הטכנולוגיה אקוניס הגיב על דברי חולדאי וטען: "ההאשמה ששמעתי מפי גורמים פוליטיים ובהם ראש עיריית תל אביב, היא האשמת שווא. להאשים אותנו בחוסר רצון לשלום זה ביזיון במקרה הטוב וחוצפה במקרה הרע".

"הדבר הזה הוא בלתי מתקבל על הדעת, אי אפשר לקבל את 'הלכאורה' הבנה לאירועים כאלה. לא עכשיו, לא הפיגוע שקרה בינואר ולא בפיגועים איומים אחרים", טען השר.

בתוך כך, הגיב חולדאי על הפוסטים בפייסבוק מצד ישראלים שהביעו שמחה, כי הפיגוע היה בתל אביב, ואמר כי "העיר הזו היא של מדינת ישראל. יש פה 400,000 תושבים ויום יום מיליון אזרחים של מדינת ישראל שבאים לעבוד ולבלות. וכמו בפעם הקודמת שקרה אירוע, הרי כל הלוויות היו אחת בלוד, אחת באופקים ואחת בכרמיאל, ולכן האמירות שמישהו אומר שטות כי הוא מתלהם ולא מוכן לשבת ולחשוב, אני לא יכול להתרשם מזה".

09/06/16 | 16:38