חדשות
  Bookmark and Share
close

פרסום ראשון: גורמים בשוק הכרמל פלשו לסניף "הליכוד"

האם ממשיכים גורמים להשתלט באופן עברייני על שטחי הליכוד בנתחי נדל"ן נחשקים במרכז הארץ ולעשות קופה על גבה של מפלגת השלטון? האזינו לתחקיר

אבנר הופשטיין ואור שפירא

 

בתחקיר ששודר לפני שבועיים בגלצ דווח על לשטח של הליכוד בנס ציונה על ידי גורמים שגבו שכר דירה עבור ארגון שכלל אינו קיים וזאת במשך 15 שנה. הבוקר (רביעי) מגיע סיפור נוסף בעל קווי דימיון לקודם - מה מתרחש מתחת לאפה של התנועה בסניף התנועה בלב שוק הכרמל, מרחק הליכה ממצודת זאב.

לפני כשנה, ביוני 2015, החליט מבקר הפנים של הליכוד עו"ד שי גלילי לבדוק את הסניף הוותיק שבשוק. מדובר במבנה בשטח של כ-150 מטרים רבועים עם חצר. התברר שישנה שם הזנחה רבתי ושבליכוד חושקים למכור את הנכס כבר הרבה זמן ואף הזמינו שמאי שהעריך את שוויו בכ- 1.8 מיליון שקלים לפני חמש שנים - סכום שניתן להניח שהיום הוא גבוה בהרבה.

המבקר גילה להפתעתו שמישהו משכיר את השטח לאיטליז, אבל שכר הדירה לא מגיע לליכוד אלא לגורם שלישי. הוא פנה אל יו"ר הסניף רוני לוי ושאל אותו, "האם כבודו משכיר את הסניף?" והלה השיב לו: "אין לי מושג, לא אני משכיר את השטח לאיטליז".

הוא פנה לרואה החשבון של הליכוד שמאשר לו שאכן יש בעיות עם הסניף הזה, כולל פלישה על חלק משטחו, ומכיוון שמדובר בשטח בעייתי ממילא, הסביר רואה החשבון שבקרוב, כך אנחנו רוצים לפחות, ננסה למכור אותו ולהשיב לליכוד את ערכו.

חלפה שנה. השטח לא נמכר ולאחר שפורסם את דו"ח המבקר נשלח תחקירן מדסק התחקירים של גלצ לבילוי בשוק. התברר שאיטליז כבר אינו ובמקומו פרחה-צמחה לה מסעדה של ממש, "מיט מרקט", מסעדת בשרים מוכרת.

יש לה מספר בעלים ושף די מוכר: ירון קסטנבוים, שהגיש גם את אחת מתוכניות הריאליטי. מאותו רגע החל גם המירוץ לנסות ולגלות למי משלמת המסעדה הזאת דמי שכירות בשטחה של התנועה.

התחקירן הגיע למסעדה בשעות צהריים הומה ומהבילה, הזמין כוס מיץ, התיישב והחל לשוחח עם העוברים והשבים ושמע לחשים שונים לגבי דמות אלמונית בשוק שמפעילה את המתחם. וכך הגיע גם לאחד הבעלים של המסעדה ברנור, לדבריו השטח שייך ל"חבר'ה בשוק" ושלא ידע על הקשר לליכוד: "אנחנו בסך הכל שוכרים. אם יש לליכוד טענות כנגד מי משכיר לנו שילכו לבית משפט".

בשלב הזה התקיימה שיחה עם רוני לוי, מי שמכהן כמרכז הסניף בהתנדבות. לוי לא נשמע מאושר מהפניה "זה לא מעניין אותי, מה אני בעל הבית של הליכוד" וכינה את השטח כ"מקום שאין בו תועלת".

גם רואה החשבון של הליכוד, מאור חמו, לא ידע על המסעדה והיה די נרעש מהגילוי והחליט לבוא בדין ודברים עם אותו גורם אלמוני בשוק שמשכיר את המסעדה ולתבוע ממנו את הכסף.

חמו הוא הגורם הרביעי שמסרב למסור לנו את שמו האיש אשר כפי הנראה פלש לשטח הליכוד, עושה בו שימוש, גובה שכר דירה שלא כדין. כל מי שדיברנו איתו, גם בשוק, הביע פחד לנקוב בשמו.

מבקר הפנים של הליכוד, עורך הדין שי גלילי, הגיב לדברים בשידור: "גם אני כמבקר פנים מאוד חפץ לעשות סדר בדברים בתוך המפלגה. ההפקרות שאני גיליתי אליה לפי המידע שנחשפתי אליו היא פשוט בלתי נסבלת".

25/05/16 | 11:10