חדשות
  Bookmark and Share
close

חשיפה: קק"ל נתנו פטור ממכרז לדבי תקשורת

תחקיר גלצ חושף: בקק"ל העניקו פטור ממכרז למשרד יחסי ציבור שעבד בהתנדבות עבור היו"ר דני עטר לפני הבחירות. מלשכתו של עטר: "ועדת המכרזים אישרה את ההתקשרות"

אבנר הופשטיין ואור שפירא

יו"ר קק"ל, דני עטר ,נכנס לא מזמן לתפקיד ואמר שישליט סטנדרטים חדשים בארגון: שקיפות, הכפפה לכללי מבקר המדינה וכיוצא באלה. אחת ההחלטות הראשונות של עטר בינואר האחרון הייתה לרכז מאבק במאמצים לבער יערות בכדי להכשיר בניה נוספת בעוטף ירושלים במסגרת מה שנקרא תמ"א 22.

לצורך ביצוע ההחלטה הזאת עטר משכיר את שירותי יחסי הציבור של דבי תקשורת. נערכת פניה לוועדת המכרזים לאשר פטור ממכרז למשרד דבי תקשורת וזאת בטענה כי אין זמן וכי צריך משרד רציני, מנוסה, שעתיר מאבקים מעין אלה. הועדה מאשרת התקשרות של 50,000 שקל לשלושה חודשים עם דבי תקשורת. במהלך מערכת הבחירות לבחירתו של יו"ר קק"ל, אותו משרד דבי תקשורת היה אחד מכמה משרדים שסייעו לדני עטר להיבחר, סייעו בהתנדבות.

כללי ההתקשרות בפטור במכרז מדגישים שהיות שיש כאן פגיעה בעקרון התחרותיות יש להימנע ככל האפשר מפטורים ולהשתמש בכלי הזה רק במקרים חריגים. ולכן מוזר שבפני ועדת המכרזים לא מציבים את הסוגיה הזאת.

בינתיים עברו שלושת החודשים ומשרד דבי תקשורת קיבל הארכה לשלושה חודשים נוספים ו-50 אלף שקלים נוספים, כלומר כבר 100 אלף שקלים המחדדים את התהיות שעולות מהסיפור.

מלשכתו של יו"ר קק"ל נמסר כי "ועדת המכרזים אישרה את ההתקשרות עם משרדו של משה דבי, על בסיס ניסיונו המקצועי הרב בתחום, לטובת ניהולו התקשורתי של המאבק נגד הבנייה במצפה נפתוח הפוגעת בערכי הטבע בהם דוגלת קק"ל".

"התקשרות זאת התבצעה על פי כל הכללים, הנהלים וחוק חובת המכרזים בצורה התקינה והשקופה ביותר", דברי הלשכה. "לא הייתה שום התקשרות בבחירות לתפקיד יו"ר קק"ל בין דני עטר לבין משרדו של משה דבי".

17/05/16 | 18:28