חדשות
  Bookmark and Share
close

לחיאני לבכר: "תזכור - אלה האנשים שנתנו לך את השרביט"

הקשר הפסול בין ראש העיר המורשע בפלילים ליורשו יוסי בכר שהביא לביטול תוצאות הבחירות בבת-ים: בהקלטות שמתפרסמות בגלצ נשמע לחיאני מתווך בין בכר לבין רבנים בכירים בעיר

ראש דסק התחקירים, אבנר הופשטיין, ואור שפירא

שלומי לחיאני אמנם הורשע והודח מתפקידו כראש עיריית בת-ים לפני כשנתיים, אבל הוא המשיך לככב בפרשיות בעלות גוון פלילי. בית המשפט המחוזי פסל אתמול את הבחירות המיוחדות בבת-ים שהתקיימו אשתקד ובהם נבחר לתפקיד ראש העיר מקורבו של לחיאני יוסי בכר, בטענה כי בכר ולחיאני היו מעורבים בשוחד בחירות. שורת תחקירים שפורסמו בגלצ עסקו בשחיתות המקומית.

בהקלטה בלעדית שהגיעה לידי גלצ הבוקר (רביעי) נשמע לחיאני מחבר את בכר אל פטרוניו הפוליטיים במגזר החרדי. "יוסי אני רוצה שבעזרת השם היום אתה תזכור... אלה האנשים שנתנו לך את השרביט", אמר ראש העיר שהורשע בפלילים והודח עם קלון, אבל מסרב בתוקף לרדת מהבמה.

ההקלטה הזאת, רגע לפני הבחירות המקומיות בינואר 2015, מתעדת מפגש של ראש העיריה המורשע שלומי לחיאני וראש העיריה המיועד יוסי בכר ביחד עם גוורדיית הרבנים הבכירה של בת-ים. כמו בכל התיעודים מאחורי הקלעים שהובאו בגלצ בחודשים האחרונים בסדרת תחקירים על ההתרחשויות הפסולות בבחירות בבת-ים, גם במפגש הזה המתמודד על התפקיד הוא אמנם בכר, אבל על המקהלה והתזמורת יש מנצח אחד ברור: שלומי לחיאני.

"רבינו תארגן לנו איזה דבר תורה נחמד ותן ללכת לעבוד כי עוד יש לי להניע מערכת שלמה", אמר לחיאני בהקלטה. נכון לאתמול, אותה "מערכת שלמה" היא מערכת מושחתת שעסקה במסכת של שוחד בחירות, כך קובעת שופטת בית המשפט המחוזי רות לבהר שרון, בפסק דין חריף במיוחד. השופטת הכריזה כי דין הבחירות מאשתקד להתבטל, וכי תושבי בת-ים רוויי פרשיות השחיתות המתמשכות, ייאלצו לשרך שוב רגליהם אל הקלפי, בפעם השלישית בשלוש שנים, בשביל לבחור ראש עיר.

"טובות ההנאה וההבטחות השלטוניות הרבות שבכר ולחיאני נתנו ערב הבחירות היו נגועות בפגיעה בטוהר המידות", קבעה השופטת ומוסיפה "הכמות הכה גדולה של מקרים, מצביעה על כך שמדובר היה בשיטה ובדפוס התנהגות פסול".

ביחידה לחקירות הונאה כבר חוקרים בשנה האחרונה חשדות שונים לפלילים של בכירים בעיריית בת-ים, בין השאר את טענותיו של התובע העירוני בעיריה אשר כפי שפירסמנו בגלצ אולץ, תחת איומים לטענתו, לחתום על הקלות בצוים לבתי עסק בתמורה לתמיכתם בראש העיר. השופטת קבעה כי "במספר לא מבוטל של מקרים היתה התערבות פסולה של בכירים בעירייה" בפרשה זו. כעת נותר לראות אם הפעם, יצליחו תושבי בת-ים לבחור ראש עיר שיחזיק את מלוא הקדנציה.

מיוסי בכר ראש עיריית בת-ים נמסר בתגובה: "אני מכבד את בית המשפט, אולם סבור שטעה בהחלטתו להתערב בבחירות דמוקרטיות על סמך טענות חסרות בסיס של גורמים בעלי ענין אישי. לאחר שנלמד את פסק הדין נגבש החלטה בדבר הגשת ערעור".

20/04/16 | 09:01