חדשות
  Bookmark and Share
close

פרסום ראשון: בהדסה לא קיבלו אישור ניהול תקין מרשם העמותות

אחרי התחזית הקודרת שליוותה את דו"ח 2014, עולה כי רשם העמותות מעכב את אישור הניהול התקין לביה"ח הדסה עבור השנה עד לסיום הבדיקה. במקביל נבדקת התנהלות לא תקינה של ראשיו

ראש דסק התחקירים של גלצ, אבנר הופשטיין, ואריאל זיגלר

שנה וחצי אחרי הסדר הנושים, נראה שלמרות הסכם ההבראה שהיה אמור להצעיד את בית החולים הדסה לדרך חדשה - יעד ההבראה עדיין רחוק. בשבוע שעבר פירסמנו בגלצ כי בית החולים זכה להערת עסק חי בדו"חות 2014 - ובה נאמר כי קיים ספק ממשי באשר ליכולתו להוסיף ולהתקיים. הבוקר אנחנו חושפים שרשם העמותות לא חידש אישור ניהול תקין מבית החולים הדסה לשנת 2016 עד לסיום הבדיקה בעניינו.

ברשם העמותות אישרו בפני גלצ כי הדו"חות הוגשו באיחור ובניגוד להוראות החוק. עוד מאשר רשם העמותות כי נבדקת תלונה המצביעה על שורה ארוכה של כשלים לכאורה בהתנהלות בית החולים וראשיו.

בתלונה, שהגיעה אל רשם העמותות מפי בכירים לשעבר בארגון, מופיעות טענות קשות ומגוונות כגון הפרת חוק העמותות, הסתרת הערת עסק חי, התנהלות לא שקופה מול תורמים, אי מינוי דירקטוריון ומנכ"ל, הסתרה של בדיקה עם חשדות לפלילים שהועברה למבקר המדינה ועוד.

בשבוע שעבר הכיר גם המנכ"ל המיועד של בית החולים, הפרופסור זאב רוטשטיין, בקשיים המשמעותיים בהם מצוי בית החולים. בראיון שהעניק לרוני לינדר בדה מארקר השווה בין הדסה לבין "אנטילופה פצועה" והבהיר שבלי שינוי רדיקלי בית החולים לא יוכל לשרוד.

מבית החולים נמסר בתגובה כי "הדסה הגישה לרשם העמותות את כל החומרים הנדרשים לצורך לקבלת אישור ניהול תקין, והוא צפוי להתקבל כבר בזמן הקרוב. על אף הניסיון להציג סיפור דרמתי, מדובר בהליך פרוצדוראלי שגרתי שאורך זמן, והאישור יתקבל בסופו".

מרשם העמותות נמסר בתגובה: "לחל"צ היה אישור לשנת 2015. מאחר והחל"צ הגישה את המסמכים השוטפים לרשם ההקדשות ביום ה- 10.12.15, מספר חודשים לאחר המועד הקבוע בחוק, טרם הסתיימה בדיקת המסמכים ויתר העניינים הרלוונטיים לצורך קבלת החלטה בדבר מתן אישור לשנת 2016".

11/01/16 | 08:08