חדשות
  Bookmark and Share
close

ח"כ מרגלית ממשיך לעשות עסקים עם מיליונרים עבור JVP

האופרציה הכספית הבעייתית והמנוגדת לכללים של חבר הכנסת אראל מרגלית: לגלצ נודע שמרגלית המשיך לחתום על עסקאות השקעה בחברות הקשורות בקרן ההון-סיכון שהקים בעודו משמש כחבר כנסת

מערכת גלצ

חבר הכנסת אראל מרגלית ממשיך להסתבך: הבוקר (חמישי) אנחנו מגלים שחבר הכנסת, שהוא ככל הנראה חבר הכנסת העשיר ביותר במשכן, המשיך לחתום על עסקאות והשקעות במסגרת קרן ההון-סיכון שהקים וכל זאת בעודו מכהן כחבר כנסת. זאת כאשר חבר כנסת מחויב להפקיד את עסקיו בנאמנות עיוורת ואינו יכול לעסוק בעיסוקים נוספים בעודו משרת את הציבור מהמשכן.

במאי האחרון הגיעה לראשי חברת "אניקליפ" שבשליטת JVP הודעה מחברת "מילהאוס קפיטל" שבבעלות המליארדר ממוצא רוסי רומן אברמוביץ'. ההודעה הכריזה על כוונה להשלים עסקה במסגרתה ישקיע המיליארדר בחברה הישראלית סכום של עשרה מיליון דולר.

נציגי החברה הישראלית פנו בשלב הזה לאראל מרגלית וביקשו את אישורו לעיסקה. מרגלית הוסיף את חתימתו ורק לאחר שהגיעה החתימה של מרגלית העסקה יצאה לדרך - כך גם מבהירים גורמים בחברה. זה חמור משום שחבר כנסת אינו אמור להיות חתום על עיסקאות שקשורות בחברות פרטיות.

ביולי האחרון נחשף בגלצ שמרגלית נעזר בקרן ההון-סיכון שהקים במסעות הפריימריז מבלי לדווח על כל ההוצאות למבקר המדינה, ובימים האחרונים מתברר שהיקף העירבוב בפריימריז היה גדול יותר. גורמים ב-JVP הוזמנו לאירועים פוליטיים ונעשה שימוש לא מבוטל בתשתיות של JVP כדי לקדם את סיכוייו של המתמודד אראל מרגלית.

גם עם הדיווח החלקי והחסר, מבקר המדינה קבע בדו"ח האחרון שלו כי חבר הכנסת מרגלית כשל בדיווח על ההוצאות בבחירות לקביעת רשימת מפלגת העבודה לכנסת, וקנס אותו ב-7,500 שקלים.

מטעמו של חבר הכנסת מרגלית נמסר בתגובה: "חבר הכנסת מרגלית לא מעורב בקרן JVP ולא חתם על שום עסקה מטעמה או מטעמו מאז נבחר לכנסת וחמור ומטריד מאד שבגלצ בוחרים להציג טענה זו כעובדה". לגבי התביעה שהוגשה נגדו נטען כי "מדובר בנסיון סחיטה בסכום של מיליוני שקלים על ידי שני אנשים שפוטרו מחברה שאין לחבר הכנסת מרגלית שום מעורבות בה. חבר הכנסת מרגלית התפטר מכל תפקידיו ועסקיו מכל דירקטוריון לפני המועד הנדרש עם היבחרו לכנסת".

בעקבות הפרסום, חבר כנסת בכיר מהעבודה אמר לגלצ: "בזמן שאנו מזוהים עם המאבק בשחיתות, עלילותיו של מרגלית בשטח האפור מעיקות ורובצות על כתפי המפלגה".

24/12/15 | 07:41