חדשות
  Bookmark and Share
close

אזיקים במקום מקלטים: הצעת החוק להגנה על נשים מוכות

הצעת חוק חדשה מטעם ח"כ עליזה לביא מציעה להגן על נשים מבני זוג מכים באמצעות אזיקי איתור אלקטרוניים. לביא בגלצ: "בעזרת הטכנולוגיה נשים יוכלו להמשיך בשגרת יומן ובעבודתן"

מערכת גלצ

היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים: הצעת חוק חדשה מציעה חלופה אפשרית למקלטים לנשים מוכות. ההצעה שהעלתה חברת הכנסת עליזה לביא מסיעת "יש עתיד" מספקת דרך פעולה חדשה הכוללת מתן אזיקים אלקטרוניים כדרך לעקוב אחרי תנועות של גברים מכים שנתונים תחת צו הרחקה.

חברת הכנסת שוחחה היום (רביעי) עם יעל דן בגלצ וסיפרה על היוזמה: "מדובר על מקרים מאד מסוכנים. גם גבר תוקף וגם אישה נתקפת יענדו צמיד אלקטרוני". לדבריה, הצמידים יתנו הן למשטרה והן לאישה בסיכון יכולת לדעת האם הגבר התוקף מתקרב. בנוסף יוכל המוניטור לעזור לנשים שנמצאות בתהליכי יציאה ממקלט. "תהליך היציאה הוא ארוך וממושך, האזיקון יעזור בו".

הכוונה, על פי לביא, אינה להחליף לחלוטין את המקלטים אלא לתת אפשרות שונה לנשים שהמעבר למקלט פרושו איבוד מקור הפרנסה שלהן, ניתוק מילדיהן במקרים מסוימים ושלל שיקולים אחרים. לביא הוסיפה כי "ההמלצה לאישה היא להיזהר, ללכת למקלט לנשים מוכות. אנחנו באות ואומרות שבעזרת הטכנולוגיה האישה יכולה להמשיך את שגרת יומה ואת עבודתה".

25/11/15 | 16:33