חדשות
  Bookmark and Share
close

מיכאל גולן מבטיח בראיון לגלצ: "התחרות תישמר"

מנכ"ל גולן טלקום הגיב על רכישת החברה ע"י סלקום וסיפר: "החלטנו שזה הצעד הכי נכון בשביל להשאיר את גולן בתחרות". מנכ"ל האוצר לגלצ: יצטרכו לבחון טוב טוב את העסקה


 

אחרי הסערה שגרר הפרסום הבוקר (חמישי) לפיו סלקום תרכוש את גולן טלקום ב-1.17 מיליארד שקלים, מנכ"ל החברה, מיכאל גולן, הגיב על הדברים בראיון לירון דקל ועמית סגל. גולן ניסה להרגיע את החששות מעליית מחירים, אך לא הסביר מדוע נמכרה החברה. הוא הבטיח בשידור: "התחרות תישמר".

"החלטנו שזה ההחלטה הכי נכונה בשביל להשאיר את גולן טלקום בתמונה של התחרות במדינת ישראל", אמר גולן. לדבריו, "בזכות גולן טלקום המחירים היו הנמוכים ב-OECD וכך זה יימשך". הוא הוסיף: "חברת גולן טלקום תהיה מותג נפרד בקבוצה יותר גדולה, יציבה וחזקה".

צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של גולן טלקום

לדבריו, הלקוחות של גולן לא יעברו לידיה של סלקום. "מי שמצטרף לגולן טלקום או לקוח גולן טלקום - ימשיך להיות לקוח גולן טלקום. הוא לא יהיה לקוח של סלקום", הסביר, "הסים שלו לא ישתנה, המותג שלו לא ישתנה, החבילה שלו לא תשתנה. לחברה יהיה גב איתן".

גולן הוסיף כי "אין מדינה ב-OECD עם חמישה חברות". הוא התייחס לרווח שלו מהרכישה, ולטענות ש"עשה תרגיל". "אין שום סיפור של תרגיל. צריך לדעת שהבעלים, ואני רק חלק מהבעלים, השקיעו הרבה כסף. מה שרואים במחיר - חלק משמעותי זה מהכסף שהם השקיעו. הכסף הזה הוא לא רווח לבעלים וזה בטח לא רווח שלי", אמר.

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, סיפר בשידור כי הוא חושש מאוד מההשלכות של האיחוד. "עדיין העסקה הזאת לא אושרה. אני חושב שכשזה יבוא לפתחו של הרגולטור, הממונה על ההגבלים העסקיים, ולמשרד התקשורת - יצטרכו לבחון טוב טוב את העסקה הזאת", אמר. "עד כמה היא משרתת את השחקנים ועד כמה היא משרתת את התחרות".

"אני חושב שהדאגות שלכם מאוד מוצדקות", אמר לירון דקל ועמית סגל. "מצב שבו יתירו לגולן להתמזג עם סלקום זה מצב שיכול להחזיר אותנו לרבע תחרות, שבו חברה אחת מגיעה כמעט ל-40% מנתח השוק", הוסיף.

יועצו של כחלון בתקופה שבה כיהן כשר התקשורת, קובי שמש, הזהיר בראיון לירון דקל ועמית סגל את הציבור מפני ההשלכות של העסקה. "זה יום עצוב לנו ולכולם, ואני מציע לכולם כבר להתחיל לפתוח את הארנקים ולהתחיל לשלם סדר גודל של 80-100 שקל על מכשיר סלולרי חודשי", אמר.

"יש לנו רוח גבית של המדינה ושל שר התקשורת. עצם העובדה שגולן תתמזג בסלקום אז יכול להיות שהמותג גולן ישאר בסלקום אבל בטווח הארוך המחירים יעלו ואנחנו משלמים ביוקר", הוסיף שמש.

 

גם אבי ברגר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, התייחס לרכישה בראיון ל"בוקר טוב ישראל" עם אסף ליברמן. לדבריו, "התחרות תקטן, המחירים ככל הנראה יעלו והרפורמה תיסוג אחורה". ברגר טען עוד כי "המדינה הייתה יכולה לדחוף את גולן וסלקום להסכם שיתוף רשת - שגולן נשארת מתחרה, אך משתמשת ברשת של סלקום".

שר התקשורת לשעבר ארדן לממונה על ההגבלים: מנע את העסקה

בתוך כך, שר התקשורת לשעבר, גלעד ארדן, פונה לממונה על ההגבלים העסקיים כדי שימנע את העסקה. במכתב ששלח ארדן הוא כותב "גולן טלקום אינה עומדת בתנאי המכרז ובעלי החברה אינם מוכנים להשקיע את הסכום הנדרש כדי לעמוד בדרישות. הדרך הנכונה אינה לתת לחברה פרס ולהימכר ברווח גדול לאחת החברות הקיימות", והוסיף שלושה סימני קריאה. ארדן אמר כי ברור לכל שאישור המכירה של החברה לאחת החברות הקיימות יפגע קשות בתחרות ויגרום לעליית המחירים בשוק.

05/11/15 | 10:20